facebook web

Cushman & Wakefield z dwiema nagrodami w konkursie CEE Quality Awards

Cushman & Wakefield z dwiema nagrodami w konkursie CEE Quality Awards
  • Agent Roku 2017 w EŚW w kategorii powierzchni handlowo-rozrywkowych
  • Firma Roku 2017 w EŚW w kategorii zarządzania nieruchomościami

Firma Cushman & Wakefield została wybrana Agentem Roku 2017 w Europie Środkowo-Wschodniej w kategorii powierzchni handlowo-rozrywkowych (CEE Retail & Leisure Agency Firm of the Year 2017) oraz Firmą Roku 2017 w kategorii zarządzania nieruchomościami (CEE Property Management Company of the Year 2017) w konkursie CEE Quality Awards zorganizowanym przez CEE Insight Forum we współpracy z Financial Times. Rozdanie nagród odbyło się 26 kwietnia w Warszawie. Firma Cushman & Wakefield pokonała 7 firm nominowanych do nagrody w kategorii powierzchni handlowych: CBRE, Colliers International, Engel und Voelkers, JLL, Newsec, REAS i Retmo. Z kolei w grupie kandydatów do nagrody dla najlepszej firmy zarządzającej nieruchomościami pokonała 9 firm: Grupę Apsys, BSC Real Estate Advisors, CBRE, Colliers International, ECE Projektmanagement, Echo Polska Properties, JLL, Knight Frank oraz SB Property Services.

Celem konkursu CEE Quality Awards jest uznanie i promowanie największych osiągnięć w branży nieruchomości we wschodzących krajach europejskich, która dołączają do grona regionalnych i międzynarodowych rynków inwestycyjnych. Nad przebiegiem przyznawania nagród czuwała renomowana międzynarodowa firma konsultingowa Deloitte.

Jonathan Hallett, Partner Wykonawczy, Dyrektor firmy Cushman & Wakefield odpowiedzialny za region Europy Środkowo-Wschodniej, powiedział: „Cushman & Wakefield aktywnie uczestniczy w rozwoju rynku handlowego w Europie Środkowej, a nagroda ta stanowi wyraz uznania dla pracowników firmy, którzy są liderami w naszej branży. Oferujemy także w pełni zintegrowane usługi zarządzania nieruchomościami oraz usługi doradztwa przy wsparciu naszych działów w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W ubiegłym i bieżącym roku zdobyliśmy rekordową ilość nowych zleceń dzięki oferowaniu usług na najwyższym poziomie. Jesteśmy wdzięczni klientom za okazane nam zaufanie i cieszymy się na dalszą współpracę”.

Jan Kotrbáček, Partner, Dyrektor działu powierzchni handlowych firmy Cushman & Wakefield na region Europy Środkowo-Wschodniej, powiedział: „Otrzymane wyróżnienie świadczy o naszym bardzo dynamicznym rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej. W ubiegłym roku sfinalizowaliśmy 1160 transakcji na łącznie 320 tys. m kw. oraz pozyskaliśmy nowe zlecenia dotyczące 640 tys. m kw. powierzchni. Oferujemy usługi pośrednictwa w wynajmie powierzchni handlowej na rzecz portfela liczącego obecnie 234 nieruchomości o ugruntowanej pozycji na rynku oraz ściśle współpracujemy z naszym działem zarządzania nieruchomościami handlowymi. Reprezentujemy także nowe znane firmy wchodzące na rynek, w tym między innymi Forever 21, Pupa, Tezyo, Philip Morris. Zapewniamy również wsparcie dla najemców już działających w regionie, w tym dla firm takich jak Foot Locker, Levi’s, Claire’s, Vodafone, KappAhl, AmRest, Camaieu, grupa Estee Lauder, VF Corporation”.

Christopher Rasiewicz, Partner, Dyrektor działu zarządzania nieruchomościami w firmie Cushman & Wakefield w Polsce, powiedział: „Ta nagroda świadczy o wysokich kompetencjach i dużej wiedzy pracowników z naszej globalnej sieci biur oraz potwierdza, że zapewniamy klientom w Europie Środkowo-Wschodniej najlepsze rozwiązania i usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami. W dziale zarządzania nieruchomościami zatrudniamy 380 zaangażowanych pracowników. Obecnie zarządzamy ponad 3,5 mln m kw. powierzchni, z czego nieruchomości handlowe stanowią 1,66 mln m kw., biurowe – 1,08 mln m kw., a obiekty przemysłowe i logistyczne – 0,8 mln m kw. Świadczymy wysokiej jakości usługi na rzecz 5726 najemców w 196 nieruchomościach. Łączne przychody z najmu przekraczają 425 mln euro. Dzięki rozwojowi naszych systemów zarządzania w ostatnich 20 latach staliśmy się zaufanym doradcą klientów w zakresie analizy i interpretacji szczegółowych danych dotyczących nieruchomości oraz analiz porównawczych. W połączeniu z nowatorskim podejściem do zarządzania oferujemy indywidualnie dostosowane rozwiązania na potrzeby zarówno nieruchomości z kategorii premium, jak i repozycjonowania obiektów starszej generacji”.

O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi na rynku nieruchomości komercyjnych. Wspiera klientów w podejmowaniu decyzji wpływających na sposób, w jaki ludzie pracują, robią zakupy i spędzają wolny czas. Dogłębna znajomość rynków lokalnych oraz globalna perspektywa naszych 45 tysięcy pracowników w ponad 70 krajach, a także wykorzystanie unikalnej platformy nowoczesnych rozwiązań, pozwalają najemcom i inwestorom na optymalizację wartości nieruchomości. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych na świecie. Jej przychody są szacowane na 6 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą pośrednictwo w wynajmie powierzchni, kompleksowe zarządzanie nieruchomościami, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, zarządzanie obiektami (C&W Services), globalna obsługa najemców, zarządzanie inwestycjami i aktywami (DTZ Investors) oraz usługi w zakresie realizacji projektów i inwestycji deweloperskich, reprezentacji najemców, wyceny i doradztwa. W 2017 roku firma Cushman & Wakefield obchodzi stulecie swojej działalności – od 100 lat pomaga klientom w osiąganiu celów biznesowych. Więcej informacji na stronach www.cushwakecentennial.com i www.cushmanwakefield.com oraz na Twitterze: @CushWake.

Załączniki

Soren Rodian Olsen, Charles Taylor, Anna Oberc, James Chapman and Jeff Alson
Charles Taylor with CEEQA Award.jpg
Charles Taylor with two CEEQA Awards
Jonathan Hallett
Jan Kotrbacek
Christopher Rasiewicz
informacja prasowa_CEE Quality Awards.pdf
press release_2017_CEE Quality Awards.pdf

Kontakt dla mediów