facebook web

Nowy dyrektor działu badań na region Europy Środkowo-Wschodniej w firmie Cushman & Wakefield

Nowy dyrektor działu badań na region Europy Środkowo-Wschodniej w firmie Cushman & Wakefield

Denis Sokolov został dyrektorem działu badań na region Europy Środkowo-Wschodniej w moskiewskim biurze międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Denis Sokolov ma ponad 13-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych. Jego głównym zadaniem będzie zacieśnienie i usprawnienie współpracy w ramach firmy w Europie Środkowo-Wschodniej oraz sporządzanie specjalistycznych raportów przedstawiających najnowsze informacje i trendy na rynku nieruchomości w oparciu o dane pozyskiwane z poszczególnych krajów i działów usług. Denis, który często wypowiada się w mediach biznesowych, będzie także oficjalnie reprezentował na zewnątrz dział badań firmy Cushman & Wakefield.

- Moim celem jest nawiązanie bliższej współpracy z naszymi zespołami w regionie, dzięki której będziemy opracowywać raporty dotyczące rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Chcemy możliwie jak najszybciej dostarczać naszym klientom i działom usług biznesowych najnowsze informacje oraz wszystkie najważniejsze dane dotyczące nieruchomości i trendów rynkowych - mówi Denis Sokolov, dyrektor działu badań na region Europy Środkowo-Wschodniej w firmie Cushman & Wakefield.

Przed dołączeniem do zespołu Cushman & Wakefield w 2004 roku Denis pracował w znanych międzynarodowych firmach z sektora prywatnego i państwowego. Doradzał między innymi władzom Moskwy, a także bankom rosyjskim i zagranicznym takim jak Alfa Bank i Goldman Sachs. Odpowiadał za realizację badań na zamówienie międzynarodowych firm w Rosji i krajach Wspólnoty Niepodległych Państw. Denis przeprowadzał również badania międzynarodowe rynków wschodzących, takich jak Meksyk, Nigeria, Brazylia i Iran. Przed rozpoczęciem kariery zawodowej ukończył studia na Moskiewskim Państwowym Uniwersytecie Agro-Inżynieryjnym oraz Kansas State University.

Denis jest także wykładowcą w Thunderbird Business School, Instytucie Strelka oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym. Jego felietony regularnie pojawiają się w największych rosyjskich i międzynarodowych mediach biznesowych i specjalistycznych, w tym na łamach „Wiedemosti”, „RBC” i „Forbes Russia”. Jest członkiem honorowym Royal Institution of Chartered Surveyors (FRICS).

- Bardzo się cieszę, że Denis Sokolov stanie w naszej firmie na czele działu badań w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wykorzystując dostępne dane i kierując pracami zespołów w poszczególnych krajach, zapewni wsparcie zarówno nam, jak i naszym klientom na rynku, który ewoluuje w bardzo szybkim tempie. Jest idealną osobą do tego zadania ze względu na posiadane zdolności analityczne, stałe dążenie do zgłębiania wiedzy i wieloletnie doświadczenie zawodowe - mówi Jonathan Hallett, dyrektor firmy Cushman & Wakefield odpowiedzialny za region Europy Środkowo-Wschodniej.

Denis Skolov stworzył w firmie Cushman & Wakefield kompaktową platformę badawczą obejmującą Rosję i Wspólnotę Niepodległych Państw oraz koordynował projekty badawcze w różnych krajach. Aktywnie uczestniczył w restrukturyzacji działu badań oraz stworzeniu zespołu doświadczonych specjalistów, którzy dysponują nowoczesnymi narzędziami do zarządzania danymi. Dzięki jego staraniom firma Cushman & Wakefield została nominowana do nagrody Best Real Estate Research przyznawanej co 4 lata przez magazyn „Euromoney”.

O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi na rynku nieruchomości komercyjnych. Wspiera klientów w podejmowaniu decyzji wpływających na sposób, w jaki ludzie pracują, robią zakupy i spędzają wolny czas. Dogłębna znajomość rynków lokalnych oraz globalna perspektywa naszych 45 tysięcy pracowników w ponad 70 krajach, a także wykorzystanie unikalnej platformy nowoczesnych rozwiązań, pozwalają najemcom i inwestorom na optymalizację wartości nieruchomości. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych na świecie. Jej przychody są szacowane na 6 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą pośrednictwo w wynajmie powierzchni, kompleksowe zarządzanie nieruchomościami, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, zarządzanie obiektami (C&W Services), globalna obsługa najemców, zarządzanie inwestycjami i aktywami (DTZ Investors) oraz usługi w zakresie realizacji projektów i inwestycji deweloperskich, reprezentacji najemców, wyceny i doradztwa. W 2017 roku firma Cushman & Wakefield obchodzi stulecie swojej działalności – od 100 lat pomaga klientom w osiąganiu celów biznesowych. Więcej informacji na stronach www.cushwakecentennial.com i www.cushmanwakefield.com oraz na Twitterze: @CushWake.

Załączniki

Sokolov Denis
Jonathan Hallett
EN_Denis Sokolov_final.pdf
PL_Denis Sokolov_final.pdf

Kontakt dla mediów