facebook web

Cushman & Wakefield z nowymi władzami

Cushman & Wakefield z nowymi władzami
Firma ma nowego Prezesa, dyrektora generalnego obszaru EMEA oraz szefa oddziału na Wielką Brytanię i Irlandię

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield ogłosiła zmiany we władzach spółki w regionie EMEA, aby, dwa lata po globalnej fuzji z DTZ, wzmocnić swoje zaangażowanie w obszarze kluczowych zmian na rynku nieruchomości. Dotychczasowy dyrektor zarządzający w regionie EMEA, John Forrester, awansował na stanowisko Prezesa, zaś Colin Wilson przejmie jego dotychczasowe obowiązki. Dodatkowo George Roberts stanął na czele spółki na rynkach brytyjskim i irlandzkim. Zmiany w strukturze władz weszły w życie 1 grudnia br.

W ramach obowiązków Prezesa Forrestera będzie ścisła współpraca z CEO firmy – Brettem White’em oraz bieżący nadzór operacyjny i zarządzanie czterema regionami: obu Ameryk, EMEA, APAC i Chinami. Skupi się on także nad rozwojem oferty usług oferowanych przez firmę.

– Wzmacniamy naszą globalną pozycję poprzez dokonywanie strategicznych transakcji, poszerzanie zakresu świadczonych usług oraz zwiększanie udziału na rynku. W tej sytuacji, John Forrester jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. To doskonały i doświadczony manager, który zarządzał dużymi oraz złożonymi organizacjami, posiada szeroką wiedzę na temat globalnego rynku nieruchomości. Jest idealnie przygotowany do tego, by nasze oddziały skutecznie ze sobą współpracowały, aby czerpać korzyści z coraz bardziej globalnego charakteru wymagań i możliwości klientów – powiedział Brett White.

John Forrester pracował wcześniej jako Dyrektor Zarządzający DTZ w regionie EMEA. Do firmy dołączył w 1988 roku. W Cushman & Wakefield doprowadził m.in. do wzmocnienia spółki i akwizycji Cogest Retail (Włochy), DTZ Zadelhoff (Holandia) czy ADMOS (Belgia i Luksemburg).

– Czuję się zaszczycony. Fuzja sprawiła, że jesteśmy teraz zupełnie inną organizacją, ale wraz z rozwojem i zmianami pozostaliśmy zorientowani na dynamiczną aktywność. Jest to bardzo ważne, gdyż rynek szybko się zmienia. Chcemy te zmiany kreować przy jednoczesnym zachowaniu jak najwyższego poziomu oferowanych naszym klientom usług i doradztwa – skomentował John Forrester. – Colin Wilson i George Roberts to wybitni managerowie, którzy są ucieleśnieniem pro-klienckiego podejścia. Posiadają odpowiednie doświadczenie i umiejętności, aby z korzyścią dla klientów umacniać naszą pozycję w regionach EMEA i UK & Ireland – dodał Forrester.

Wilson dołączył do zespołu DTZ w 1996 roku. Zanim został szefem na Wielką Brytanię i Irlandię w 2012 r., kierował inwestycjami w Londynie i krajowymi zespołami inwestycyjnymi. W pracy na pozycji dyrektora zarządzającego w regionie EMEA Wilsona będzie wspierać prezes spółki na region EMEA – Carlo Barel di Sant’Albano.

– Cieszę się, że mogę wspierać rozwój naszego biznesu w regionie EMEA, gdzie w coraz większym stopniu lokalne różnice zacierają się. Uważam, że w erze narastającej niepewności politycznej, ekonomicznej i technologicznej zapotrzebowanie na oferowane przez nas usługi doradcze może być jeszcze większe niż dotychczas, szczególnie w obszarze relokacji kapitału, usług czy kadr – powiedział Colin Wilson.

Roberts wcześniej prowadził dział London Markets, obejmujący najemców, leasing, rynki kapitałowe, zespoły mieszkaniowe i deweloperskie. Nadzorował rozwój działu i był zaangażowany w najważniejsze projekty na terenie Londynu.

O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi na rynku nieruchomości komercyjnych. Wspiera klientów w podejmowaniu decyzji wpływających na sposób, w jaki ludzie pracują, robią zakupy i spędzają wolny czas. Dogłębna znajomość rynków lokalnych oraz globalna perspektywa naszych 45 tysięcy pracowników w ponad 70 krajach, a także wykorzystanie unikalnej platformy nowoczesnych rozwiązań, pozwalają najemcom i inwestorom na optymalizację wartości nieruchomości. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych na świecie. Jej przychody są szacowane na 6 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą pośrednictwo w wynajmie powierzchni, kompleksowe zarządzanie nieruchomościami, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, zarządzanie obiektami (C&W Services), globalna obsługa najemców, zarządzanie inwestycjami i aktywami (DTZ Investors) oraz usługi w zakresie realizacji projektów i inwestycji deweloperskich, reprezentacji najemców, wyceny i doradztwa. W 2017 roku firma Cushman & Wakefield obchodzi stulecie swojej działalności – od 100 lat pomaga klientom w osiąganiu celów biznesowych. Więcej informacji na stronach www.cushwakecentennial.com i www.cushmanwakefield.com oraz na Twitterze: @CushWake.

Załączniki

John Forrester 2.JPG
Colin Wilson 2.JPG
George Roberts 2.JPG
informacja prasowa_Cushman & Wakefield z nowymi władzami .pdf
Press release for EMEA leads.pdf

Kontakt dla mediów