facebook web

Z Cushman & Wakefield na szczyt Kilimandżaro

Z Cushman & Wakefield na szczyt Kilimandżaro

Mikołaj Kowalski-Barysznikow „Miki”, sponsorowany przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield, już 9 grudnia 2017 roku, wystartuje w premierowej edycji ekstremalnego maratonu na najwyższej górze Afryki – Kilimandżaro. Bieg Kilimanjaro Extreme Marathon 2017 został zgłoszony do Księgi Rekordów Guinnessa jako najwyżej rozgrywany maraton na Ziemi.

Kilimanjaro Extreme Marathon rozpocznie się na Uhuru Peak, na wysokości 5985 m n.p.m., czyli o ponad 500 metrów wyżej niż maraton na Mt. Everest z linią startową na wysokości 5333 m n.p.m. Kilimanjaro Extreme Marathon będzie pierwszym, oficjalnym, międzynarodowym biegiem na terenie Parku Narodowego Kilimandżaro i ma szansę ubiegać się o pierwsze miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa.Inicjatorem i organizatorem wydarzenia jest Polak – Michał Gawron.

Mikołaj Kowalski-Barysznikow jest byłym pracownikiem działu powierzchni biurowych Cushman & Wakefield, a od 3 lat tworzy jedyny w Polsce magazyn poświęcony ekstremalnym biegom długodystansowym „ULTRA – dalej niż maraton”.

W ramach przygotowań do Kilimanjaro Extreme Marathon 2017 Mikołaj wziął udział w dwóch ultramaratonach, w których pokonał łącznie 220 km. 1 września, na największym na świecie festiwalu biegów górskich Ultra-Trail du Mont Blanc (UTMB), ukończył 100-kilometrową trasę po Alpach z przełęczami na wysokości 2700-2800 m n.p.m.. Łączna suma przewyższeń podczas tego biegu wyniosła 6000 m. W październiku, w kolejnym ultramaratonie organizowanym w Kapadocji w Turcji, pokonał 120 km.

Kilimanjaro Extreme Marathon 2017 to pierwsze zawody kiedykolwiek zorganizowane na Kilimandżaro. „Ok. 43 km biegu na tak dużej wysokości to morderczy wysiłek dla organizmu” – przyznaje Mikołaj Kowalski-Barysznikow. „Ale jest to wyzwanie, któremu po prostu nie mogłem się oprzeć. Przede wszystkim dlatego, że jeszcze nigdy nie biegałem na podobnej wysokości, ale również dlatego, że to najciekawsze zawody i moje największe wyzwanie sportowe w życiu. Poza tym jeszcze nigdy nie byłem w Afryce. Przed startem jest we mnie bardzo dużo pokory, ale nie ma we mnie strachu” – dodaje.

Jeśli tylko pozwoli na to ograniczona łączność, Mikołaj będzie na bieżąco relacjonował ekstremalnie krótki – bo 5-dniowy – okres adaptacyjny, trwający od 4 do 8 grudnia. Postara się również nadawać na facebookowym fanpage’u firmy Cushman & Wakefield Poland meldunki z trasy Kilimanjaro Extreme Marathon , który rozpocznie się w 9 grudnia o 8 rano (6 rano czasu polskiego).

Wyprawa zakończy się 14 grudnia.

Poczynania Mikołaja można śledzić na: www.facebook.com/CushWakeCE/ oraz za pomocą hashtagów #cushwakenaszczycie #cushwakeontop #cwrunner.

Śledzenie Mikołaja live podczas biegu (pod warunkiem uzyskania sygnału GPS) będzie możliwe pod adresem: http://app2.trackcourse.com/view/kilithon-2017

Więcej informacji o biegu na stronie http://kiliextrememarathon.com/

O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi na rynku nieruchomości komercyjnych. Wspiera klientów w podejmowaniu decyzji wpływających na sposób, w jaki ludzie pracują, robią zakupy i spędzają wolny czas. Dogłębna znajomość rynków lokalnych oraz globalna perspektywa naszych 45 tysięcy pracowników w ponad 70 krajach, a także wykorzystanie unikalnej platformy nowoczesnych rozwiązań, pozwalają najemcom i inwestorom na optymalizację wartości nieruchomości. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych na świecie. Jej przychody są szacowane na 6 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą pośrednictwo w wynajmie powierzchni, kompleksowe zarządzanie nieruchomościami, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, zarządzanie obiektami (C&W Services), globalna obsługa najemców, zarządzanie inwestycjami i aktywami (DTZ Investors) oraz usługi w zakresie realizacji projektów i inwestycji deweloperskich, reprezentacji najemców, wyceny i doradztwa. W 2017 roku firma Cushman & Wakefield obchodzi stulecie swojej działalności – od 100 lat pomaga klientom w osiąganiu celów biznesowych. Więcej informacji na stronach www.cushwakecentennial.com i www.cushmanwakefield.com oraz na Twitterze: @CushWake.

Załączniki

Od lewej Richard Aboo i Mikołaj Kowalski-Barysznikow
informacja prasowa_Z Cushman & Wakefield na szczyt Kilimandżaro.pdf
press release_To the Top of Kilimanjaro with Cushman & Wakefield.pdf

Kontakt dla mediów