Zakończenie fuzji firm Cushman & Wakefield i DTZ

Zakończenie fuzji firm Cushman & Wakefield i DTZ

Prezentacja nowego kierownictwa w regionie EMEA, identyfikacji wizualnej i logo

Londyn, 2 września 2015 r. – Firma Cushman & Wakefield ogłosiła dziś pomyślne zakończenie fuzji pomiędzy Cushman & Wakefield i DTZ. Nowo powstała firma zaprezentowała też kierownictwo na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), a także nową identyfikację wizualną i logo.

W wyniku fuzji nowa firma, która będzie działać pod uznaną marką Cushman & Wakefield, stanie się jedną z największych firm na rynku nieruchomości komercyjnych na świecie. Skorzysta z ogromnego dorobku obu istniejących firm: 43 tysięcy pracowników, ponad 370 mln mkw. zarządzanej powierzchni i transakcji o wartości 191 miliardów USD. Łączne przychody firm szacowane są na 5 miliardów USD.

Na czele firmy w regionie EMEA staną John Forrester, Dyrektor Generalny, i Carlo Barel di Sant’Albano, Członek Zarządu.

– To historyczna chwila na globalnym rynku nieruchomości – mówi Forrester. – Fuzja znacząco przyśpieszy realizację naszego wspólnego celu, czyli zwiększenia skali działalności i zakresu świadczonych usług dla klientów na całym świecie. Trudno byłoby tego dokonać samodzielnie. Zwiększony zasięg pozwoli nam zaoferować klientom szerszy wachlarz rozwiązań w dziedzinie nieruchomości komercyjnych. Jesteśmy teraz liderem w najważniejszych miastach na świecie, a nasze usługi możemy świadczyć na wszystkich kluczowych rynkach.

W regionie EMEA nowa firma Cushman & Wakefield zatrudnia 5 tysięcy pracowników w 40 krajach oraz ma niemal 800 milionów USD przychodu. Znajduje się w pierwszej trójce firm na rynku nieruchomości komercyjnych we wszystkich największych miastach w Europie. Nowo powstała firma jest liderem na rynkach kapitałowych, a także w dziedzinie obsługi najemców i wszystkich innych sektorach rynku nieruchomości komercyjnych. Do naszych klientów należy dziewięć z 20 największych marek światowych według Forbesa, a także 82% z 50 największych inwestorów międzynarodowych.

Na czele nowo powstałej firmy staną Członek Zarządu i Dyrektor Generalny Brett White oraz Prezes Tod Lickerman. Firma będzie prowadziła działalność w ponad 60 krajach na całym świecie, a dzięki mocnej pozycji na wszystkich największych rynkach może liczyć na dalszy dynamiczny rozwój.

Nowe kierownictwo w regionie EMEA

Cushman & Wakefield prezentuje nowe kierownictwo w regionie EMEA. Świetnie dobrany zespół, dzięki wieloletniej praktyce, umiejętnościom zarządzania, przedsiębiorczości i doświadczeniu w pracy z klientem, zapewni realizację strategii dynamicznego rozwoju i wzrostu.

– Dzięki naszemu nowemu modelowi działania w regionie EMEA będziemy mogli lepiej określać wyzwania, przed którymi nieustannie stają nasi klienci, oraz skutecznie na nie odpowiadać. Każdy członek naszego wybitnego zespołu kierowniczego w regionie EMEA to lider w swojej dziedzinie – mówi Carlo Barel di Sant’Albano. – Różnorodność, doświadczenie i umiejętności personelu nowej firmy Cushman & Wakefield są godne pozazdroszczenia. W branży nieruchomości najważniejsi są ludzie, a my możemy pochwalić się najlepszymi z najlepszych. To właśnie wyróżnia nas na tle konkurencji i zapewnia uznanie klientów.

Charles Taylor, dyrektor biura firmy Cushman & Wakefield w Polsce, powiedział: „Fuzja obu firm to przykład idealnego połączenia dwóch korporacji na polskim rynku. Doskonale się uzupełniamy pod względem specjalizacji, opieramy swoją działalność na wspólnych wartościach oraz możemy się pochwalić wieloma osiągnięciami. Jesteśmy obecni w Polsce od ponad 20 lat i dzięki zdobytemu doświadczeniu oferujemy obecnym i przyszłym klientom usługi i doradztwo w zakresie nieruchomości na najwyższym poziomie. Dogłębna znajomość lokalnego rynku oraz globalna platforma to atuty, które wyróżniają firmę Cushman & Wakefield spośród konkurencji”.

– Dzięki fuzji Cushman & Wakefield stanie się jednym z najpoważniejszych graczy na polskim rynku. Nowa firma będzie przyciągać najlepszych profesjonalistów z branży. Cieszę się, że jako Członek Zarządu będę mógł wspólnie z Charlesem wypracować dla naszej firmy pozycję lidera, a także zapewnić naszym klientom usługi na jeszcze wyższym poziomie — dodaje Alan Colquhoun, Prezes Cushman & Wakefield, Polska.                           

Kierownictwo w Europie

Dyrektor Generalny, Region EMEA: John Forrester

Członek Zarządu, Region EMEA: Carlo Barel di Sant’Albano

Dyrektorzy Regionalni

Dyrektor, Region Europy Środkowo-Wschodniej: Jonathan Hallett

Dyrektor, Region Europy Północnej: Koen Nevens

Dyrektor, Region Europy Południowej: Joachim Sandberg

Dyrektor, Region Wielkiej Brytanii i Irlandii: Colin Wilson

Członek Zarządu, Region Wielkiej Brytanii i Irlandii: Digby Flower

Dyrektorzy w poszczególnych krajach

Dyrektor, Belgia: Koen Nevens

Dyrektor, Czechy: Jonathan Hallett

Dyrektor, Francja: Antoine Derville

Członek Zarządu, Francja: Olivier Gerard

Dyrektor, Hiszpania: Oriol Barrachina

Dyrektor, Holandia: Jeroen Lokerse

Dyrektor, Luksemburg: Koen Nevens

Dyrektor, Niemcy: Frank Nickel

Dyrektor, Polska: Charles Taylor

Prezes, Polska: Alan Colquhoun

Dyrektor, Portugalia: Eric van Leuven

Dyrektor, Rosja: Sergey Riabokobylko

Dyrektor, Słowacja: Cristina Dumitrache

Dyrektor, Szwecja: Agneta Jacobsson

Dyrektorzy, Turcja: Togrul Gonden i Tugra Gonden

Dyrektor, Węgry: Gergely Pados

Dyrektor, Włochy: Joachim Sandberg

Dyrektorzy poszczególnych sektorów

Dyrektor, Rynki Kapitałowe EMEA: Jan-Willem Bastijn

Dyrektor, Globalna Obsługa Najemców EMEA: James Maddock

Dyrektor, Zarządzanie Nieruchomościami EMEA: Michael Hatt

Członek Zarządu, Powierzchnie Handlowe EMEA: Justin Taylor

Członek Zarządu, Zarządzanie Projektami i Usługi Budowlane EMEA: Philip Nye

Członek Zarządu, Usługi Logistyczne EMEA: Robert Hall

Członek Zarządu, Usługi Logistyczne EMEA: Mark Webster

Członek Zarządu, Wyceny i Doradztwo EMEA: Rupert Dodson

Członek Zarządu, Wyceny i Doradztwo EMEA: Bryn Williams

Nowa identyfikacja wizualna

Cushman & Wakefield prezentuje również nową identyfikację wizualną i logo, które odzwierciedlają dorobek globalnej marki cieszącej się zaufaniem klientów. Czerpiąc z wieloletniej historii, przygotowują one jednocześnie firmę na dalszy rozwój w przyszłości.

O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield to globalny lider na rynku nieruchomości komercyjnych. Wspiera klientów na całym świecie w podejmowaniu kluczowych decyzji, które mają wpływ na sposób, w jaki ludzie pracują, robią zakupy i spędzają wolny czas. Fachowa wiedza i doświadczenie 43 tysięcy pracowników w ponad 60 krajach stanowią nieocenioną pomoc dla najemców i inwestorów zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych na świecie. Jej przychód szacowany jest na 5 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą wynajem powierzchni, kompleksowe zarządzanie nieruchomościami, rynki kapitałowe, zarządzanie obiektami (C&W Services), globalna obsługa najemców, zarządzanie inwestycjami (DTZ Investors) oraz reprezentacja najemców, wyceny i doradztwo. Więcej informacji na stronie www.cushmanwakefield.com oraz na Twitterze: @Cushwake.

Załączniki

Charles Taylor_Dyrektor Biura Cushman & Wakefield w Polsce
Alan Colquhoun_Chairperson Poland.jpg
Cushman & Wakefield_logo
2015-09-01 EMEA press release - Final_PL.pdf
Carlo Barel di Sant’Albano_John Forrester.jpg
2015-09-01 EMEA press release - Final_EN.pdf

Kontakt dla mediów