facebook web

KIDS&Co. z nowymi lokalizacjami w Łodzi i Krakowie

KIDS&Co. z nowymi lokalizacjami w Łodzi i Krakowie

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield reprezentowała KIDS&Co. – ogólnopolskiego operatora dwujęzycznych przedszkoli i żłobków w dwóch transakcjach najmu na łączną powierzchnię blisko 1 000 mkw. Firma zajęła 458 mkw. w Budynku F krakowskiego kompleksu Enterprise Park oraz 493 mkw. w biurowcu Imagine realizowanym w Łodzi. Przedszkole z oddziałem żłobkowym w Enterprise Park działa już od września tego roku.

Obie transakcje wpisują się w trend, w którym deweloperzy i właściciele budynków coraz częściej zauważają konieczność urozmaicenia czy wprowadzania usług i funkcji dodatkowych dla najemców. Pracownicy chcą mieć dostęp do kantyn i restauracji, dbać o dobrą kondycję fizyczną i móc zrobić podstawowe zakupy. Dodanie do tej listy placówek edukacyjnych podnosi prestiż oraz wartość budynku, szczególnie w oczach najemców mówi Zuzanna Krech, Starszy negocjator w dziale powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.

‒ Nasze przedszkola przybiurowcowe to rozwiązania, które dają korzyści wszystkim stronom. Zyskują na nich przede wszystkim dzieci, które już od najmłodszych lat mają kontakt z językiem angielskim, a dzięki specjalnemu programowi żywienia chorują zdecydowanie rzadziej niż ich rówieśnicy, co potwierdzają nasze statystyki obecności. To z kolei pozytywnie przekłada się na frekwencję rodziców w pracy. Otwarcie przedszkola przynosi również wymierne korzyść deweloperom, którzy dzięki zagwarantowaniu unikatowej infrastruktury mogą wyróżnić się na rynku i zyskać lojalnych najemców powierzchni biurowychdodaje Karina Trafna Prezes KIDS&Co.

Lokalizowanie żłobków oraz przedszkoli w pobliżu miejsca pracy to nowy, bardzo popularny trend na rynku powierzchni biurowych. Produkt, który oferuje KIDS&Co., czyli dwujęzyczne grupy, autorski program rozwoju inteligencji emocjonalnej i umiejętności społecznych oraz żywienie makrobiotyczne, z pewnością będzie cieszyć się ogromną popularnością wśród pracowników wszystkich firm wynajmujących powierzchnie biurowe w kompleksie Enterprise Park, czy Imaginepodsumowuje Dariusz Madej, Negocjator w dziale powierzchni biurowych Cushman & Wakefield.

Realizując nasze inwestycje zawsze na pierwszym miejscu stawiamy komfort najemców. Zapewniamy go nie tylko poprzez nowoczesne i funkcjonalne przestrzenie biurowe, ale także poprzez bogatą ofertę udogodnień, z których na co dzień mogą korzystać pracownicy naszych kompleksów. Przedszkole umiejscowione bezpośrednio w budynku biurowym to doskonałe rozwiązanie, znacznie podnoszące jego atrakcyjność. Bardzo cieszymy się na współpracę z KIDS&Co. i jesteśmy przekonani, iż ofertę przedszkola docenią pracownicy obu naszych kompleksówpowiedziała Marta Wybrańska, Leasing Director, Avestus Real Estate.

Imagine to nowoczesny kompleks biurowy zlokalizowany przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i Rydza-Śmigłego w Łodzi, składający się z trzech budynków. Dwa z nich (sześciokondygnacyjne) zaoferują łącznie 17 200 m kw. powierzchni komercyjnej – 14 800 m kw. powierzchni biurowej i 2 400 m kw. powierzchni handlowo-usługowej. W trzecim znajdzie się naziemny garaż, oferujący 356 miejsc parkingowych i 49 podwójnych stojaków rowerowych.Projekt nieruchomości przygotowało Biuro Architektoniczne DDJM, a inwestorem kompleksu jest Avestus Real Estate. Oddanie do użytku całej inwestycji zaplanowano na III kwartał 2019 r.

Krakowski kompleks biurowy Enterprise Park (budynki A-F) oferuje ponad 61 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Obiekt zlokalizowany jest w dzielnicy Podgórze. Budynek F, w którym znajduje się przedszkole KIDS&Co.  oferuje 10 883 mkw. powierzchni najmu i został zbudowany (razem z budynkiem E) w czwartym etapie prac, które zakończyły się w 2017 roku. Od maja 2015 roku, na mocy umowy joint venture Enterprise Park jest własnością Tristan Capital Partners i Avestus Real Estate.

O Cushman & Wakefield
Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości komercyjnych. Wspiera najemców i właścicieli nieruchomości w realizacji ich planów biznesowych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości oraz zatrudnia 48 tysięcy pracowników w ok. 400 biurach i 70 krajach na całym świecie. W 2017 roku jej przychody wyniosły 6,9 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji na stronie www.cushmanwakefield.pl oraz na Twitterze: @CushWakeCE

KIDS&Co.

KIDS&Co. działa od 13 lat i jest jedynym ogólnopolskim operatorem, specjalizującym się w otwieraniu i prowadzeniu nowoczesnych, dwujęzycznych przedszkoli i żłobków firmowych oraz przybiurowcowych. Unikalność placówek KIDS&Co. opiera się na trzech filarach: dwujęzyczności, diecie makrobiotycznej oraz autorskim programie rozwoju umiejętności społecznych i inteligencji emocjonalnej. Celem działalności firmy jest wychowanie nowej generacji Polaków: dzieci przedsiębiorczych, samodzielnych, potrafiących współdziałać w grupie i przygotowanych do wyzwań edukacji szkolnej.

KIDS&Co. odpowiada za kompleksową obsługę procesu związanego z założeniem i prowadzeniem placówek: od przygotowania biznesplanu, projektu i koordynacji budowy, przez rekrutację kadry i prowadzenie zapisów do przedszkoli, po zarządzanie placówką i wdrożenie autorskiego programu nauczania i żywienia.

W Polsce pod marką KIDS&Co. działa już ponad 10 przedszkoli i żłobków. 5 z nich to placówki firmowe: przedszkole i żłobek dla Infosys Poland w Łodzi, 2 przedszkola z oddziałami żłobkowymi dla Fabryk Mebli „Forte” S.A. w Ostrowi Mazowieckiej i Suwałkach oraz przedszkole z oddziałem żłobkowym dla dużego międzynarodowego pracodawcy w biurowcu West Link we Wrocławiu, który w tym miejscu ma zlokalizowane jedno z największych na świecie centrów R&D. Placówki przybiurowcowe to m.in. przedszkole w Enterprise Park w Krakowie, przedszkole w Warsaw Trade Tower w Warszawie, przedszkole z oddziałem żłobkowym w Warsaw Spire w Warszawie, przedszkole w Generation Park X w Warszawie oraz przedszkole z oddziałem żłobkowym w Sagittarius Business House we Wrocławiu.

Więcej informacji o firmie dostępnych jest pod adresem: www.kids-co.pl.

Załączniki

Enterprise Park_Budynek F_1.jpg
Enterprise Park_Budynek F_2.jpg
Enterprise Park_Budynek F_3.jpg
Imagine_1.jpg
Imagine_2.jpg
Imagine_3.jpg
Zuzanna Krech
informacja prasowa_KIDSCo z nowymi lokalizacjami w Łodzi i Krakowie.pdf
press release_KIDS&Co. opens new locations in Łódź and Krakow.pdf
Dariusz Madej.jpg

Kontakt dla mediów