facebook web

CSHARK wynajmuje całe piętro w katowickim Parku Technologicznym Ekoenergia – Woda – Bezpieczeństwo

CSHARK wynajmuje całe piętro w katowickim Parku Technologicznym Ekoenergia – Woda – Bezpieczeństwo

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield reprezentowała wrocławską firmę z branży IT – software house CSHARK – w transakcji najmu ponad 500 mkw. powierzchni biurowej w Parku Technologicznym Ekoenergia – Woda – Bezpieczeństwo w Katowicach. Właścicielem obiektu jest spółka Ekoenergia Silesia S.A.

CSHARK to software house z Wrocławia, posiadający oddziały w Katowicach i Bielsku-Białej. W ramach realizacji celów Parku Technologicznego Ekoenergia, CSHARK opracował i oferuje platformę technologiczną do zwiększania i zarządzania bezpieczeństwem w zakresie przetwarzania danych przemysłowych w czasie rzeczywistym oraz predykcji uszkodzeń i usterek w obiektach gospodarki wodnej, np. w oczyszczalniach ścieków. Firma ponadto specjalizuje się w dostarczaniu spersonalizowanych rozwiązań programistycznych w obszarze Przemysłu 4.0, AI, VR, AR, robotyki oraz FinTech i RegTech. CSHARK oferuje też usługi związane z doradztwem IT i outsourcingiem. Dzięki współpracy z irlandzką firmą Fenergo, tworzy i rozwija globalne rozwiązania dla największych podmiotów sektora bankowego i finansowego, w tym instytucji nadzorczych. Nowa siedziba w Katowicach będzie sprzyjać rozwojowi nowych inicjatyw firmy, zapewniając jednocześnie komfortowe warunki do obsługi już istniejących klientów. Pozwoli także na dynamiczniejszy rozwój dzięki intensywnej rekrutacji.

– Wynajęcie nowej przestrzeni biurowej daje nam określone możliwości. Nie tylko reprezentacyjne, ale przede wszystkim organizacyjne i biznesowe. Aktualnie skupiamy się nie tylko na zapewnieniu dobrych warunków pracy, ale także na inicjatywach o których nie możemy jeszcze publicznie mówić, a które zdefiniują nadchodzące lata, wybiegając poza najbliższych 12 miesięcy. To ekscytujące móc obserwować dynamikę wzrostu firmy, wiedząc jakie mamy plany i w czym chcemy uczestniczyć. Cieszymy się z partnera takiego jak Park Technologiczny Ekoenergia; zapewnia nam możliwości adekwatne do naszych ambicji – mówi Radosław Szmit, VP Business Operations w CSHARK.

- Przygotowując strategię dla naszych klientów skupiamy się przede wszystkim na zapewnieniu możliwości ekspansji najemcy w danej lokalizacji. To szczególnie istotna kwestia w przypadku firm z branży IT, na których usługi popyt stale rośnie. CSHARK to firma, która bardzo dynamicznie się rozwija. Posiada już biura we Wrocławiu, gdzie zajmuje powierzchnię blisko 1 500 mkw. oraz 200 mkw. w Bielsku-Białej. W Katowicach natomiast, potroiła zajmowaną powierzchnię ze 115 mkw. do 512 mkw i to w niecały rok – powiedział Jacek Dymek, Negocjator w dziale powierzchni biurowych Cushman & Wakefield.

 

O Cushman & Wakefield
Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości komercyjnych. Wspiera najemców i właścicieli nieruchomości w realizacji ich planów biznesowych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości oraz zatrudnia 48 tysięcy pracowników w ok. 400 biurach i 70 krajach na całym świecie. W 2017 roku jej przychody wyniosły 6,9 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji na stronie www.cushmanwakefield.pl oraz na Twitterze: @CushWakeCE

Załączniki

Jacek Dymek.jpg
informacja_prasowa_CSHARK wynajmuje całe piętro w katowickim Parku Technologicznym Ekoenergia – Woda
press_release_CSHARK leases an entire floor of Technological Park Ekoenergia – Woda – Bezpieczeństwo
Żeliwna 38 Katowice.bmp
Żeliwna 38 Katowice.jpg
Małgorzata Dziubińska
Jan Szulborski

Kontakt dla mediów