Usłyszeć Wszechświat – to muzyczne wydarzenie otworzyło drugi cykl koncertów „Moc Klasyki” w warszawskim biurowcu FOCUS

Usłyszeć Wszechświat – to muzyczne wydarzenie otworzyło drugi cykl koncertów „Moc Klasyki” w warszawskim biurowcu FOCUS

2 grudnia br. podczas wydarzenia „Moc Klasyki”, hol atrium w budynku FOCUS zamienił się w aulę, w której zorganizowano koncert muzyki klasycznej. W tym roku inaugurującym wystąpieniem była suita symfoniczna „Planety” autorstwa Gustawa Holsta ilustrowana projekcją animacji i fotografii kosmosu na ekranie kinowym oraz fragmenty poematu symfonicznego Ryszarda Straussa „Tako rzecze Zaratustra”. Zarządcą budynku FOCUS jest międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Wydarzenie muzyczne „Usłyszeć Wszechświat” poprowadził dyrygent Michał Klauza we współpracy z 170 artystami Polskiej Orkiestry Radiowej, Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego, Chóru Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, Chóru Tibi Domine i Zespołu Wokalistyki Chóralnej UMFC. Podczas koncertu publiczność wyruszyła w podróż na koniec Wszechświata zatrzymując się na chwilę przy wszystkich planetach z Układu Słonecznego. Wydarzenie muzyczne uświetnili swoją obecnością znani popularyzatorzy astronomii z Torunia: Jerzy Rafalski i Piotr Majewski, którzy użyczyli głosu jako narratorzy. Natomiast Magdalena Miśka-Jackowska wprowadziła publiczność w kulisy powstania muzyki.

„Planety” Gustawa Holsta są jednym z najczęściej grywanych utworów brytyjskich. Koncert trwa około 50 minut  przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej oraz chóru żeńskiego i składa się z siedmiu autonomicznych części: Mars, Wenus, Merkury, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun, które opisują znaczenie planet w astrologii.

Budynek FOCUS zlokalizowany jest przy Al. Armii Ludowej 26 w Warszawie, w dzielnicy Śródmieście, tuż przy Trasie Łazienkowskiej i w okolicach Pola Mokotowskiego. W jego niewielkiej odległości znajduje się stacja metra Pole Mokotowskie, linia tramwajowa oraz liczne przystanki autobusowe. Na 12 kondygnacjach nadziemnych najemcy mogą skorzystać z nowoczesnych biura klasy A o łącznej powierzchni 32 000 mkw. Natomiast na trzech podziemnych piętrach znajdują się miejsca parkingowe dla ok. 400 aut. Projektantem budynku jest pracownia APA Kuryłowicz & Associates.

O Cushman & Wakefield
Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości komercyjnych. Wspiera najemców i właścicieli nieruchomości w realizacji ich planów biznesowych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości oraz zatrudnia 48 tysięcy pracowników w ok. 400 biurach i 70 krajach na całym świecie. W 2017 roku jej przychody wyniosły 6,9 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji na stronie www.cushmanwakefield.pl oraz na Twitterze: @CushWakeCE

Załączniki

FOCUS.jpg
informacja prasowa_Usłyszeć Wszechświat to muzyczne wydarzenie otworzyło drugi cykl koncertów Moc K
press release_To Hear the Universe – a musical event that opened the second series of concerts “Powe

Kontakt dla mediów