facebook web

ShareSpace reprezentuje PayU w największej transakcji coworkingowej w regionie

ShareSpace reprezentuje PayU w największej transakcji coworkingowej w regionie

PayU- światowy lider płatności online, wybrał WeWork Krucza jako lokalizację swojego nowego biura, ustanawiając tym samym największą tego typu transakcję w Europie Środkowo-Wschodniej.
 
W grudniu 2018 światowy lider płatności online podpisał umowę członkowską z WeWork. Od początku lutego PayU będzie miało swoją siedzibę na Kruczej 50 w Warszawie, dając swoim pracownikom możliwość korzystania ze wszystkich udogodnień proponowanych przez WeWork. W procesie uczestniczyli: Katarzyna Szymczak - HR Manager PayU, Mateusz Piotrowicz - Country Manager ShareSpace i Piotr Capiga - Associate w Cushman & Wakefield.

PayU poszukując bardziej elastycznego rozwiązania, zdecydowało się przenieść swoje dotychczasowe biuro mieszczące się w biurowcu Q22 w Warszawie do WeWork. Umowa członkowska opiewa na 88 stanowisk pracy w ramach modułu enterprise- czyli prywatnej wydzielonej przestrzeni biurowej dla dużych organizacji. Niespotykana dotąd skala i szybkość transakcji były możliwe dzięki pracownikom ShareSpace i ich przełomowej platformie sharespace.work Pierwszej tego typu platformie end-to-end kojarzącej online, firmy z operatorami elastycznych przestrzeni biurowych.

- Naszym najważniejszym aktywem są nasi pracownicy. Przy wyborze nowego biura niezwykle ważny był dla nas aspekt społeczny – jestem przekonana, że codzienne kontakty z innymi członkami Wework poszerzą kompetencje osobiste, społeczne i zawodowe pracowników . Dobra lokalizacja jest ogromnym atutem, ale poza nią bardzo zależało nam na wachlarzu dodatkowych usług, które możemy zaproponować pracownikom: liczne spotkania, konferencje, koncerty, zajęcia z obszaru wellness, piękne zewnętrzne patio, wspólne śniadania i popołudnia przy lampce prosecco to jedynie kilka przykładów ultranowoczesnego podejścia Wework do użytkowników powierzchni biurowej - Ponieważ w biurze spędzamy znaczną część  naszego czasu, ogromnie istotna jest również jego przemyślana aranżacja i komfort. Rozważaliśmy wiele opcji, jednak oferta WeWork Krucza była naszym zdecydowanym numerem 1. Atrakcyjna lokalizacja i wyjątkowy pakiet benefitów wspiera proces rekrutacji nowych talentów, co jest bardzo ważne dla innowacyjnej organizacji takiej jak PayUmówi Katarzyna Szymczak, HR Manager PayU.

- Jest nam niezmiernie miło powitać PayU w naszej pierwszej lokalizacji w Europie Środkowo-Wschodniej -WeWork Krucza 50. Patrząc globalnie na wszystkie lokacje, nasza baza członkowska wciąż powiększa się o kolejne firmy, a my nieustannie rozwijamy się aby dostarczyć najlepszej przestrzeni zarówno dla dużych jak i małych firm. Z ostatniego raportu przeprowadzonego w stanach zjednoczonych wynika że ponad 40% członków WeWork wybrało właśnie nas, ponieważ poszukiwali bardziej kreatywnego środowiska pracy, zaś 30% członków WeWork korzysta również z lokalizacji w  innych miastach. Cieszymy się że nasza wizja przestrzeni biurowej zachęciła PayU do zastania częścią społeczności Wework i jest nam niezmiernie miło powitać ich w naszej przestrzeni – Mihail Konoplev General Manager, WeWork Central Europe.

- Dzięki zrozumieniu potrzeb Klienta mogliśmy zaproponować rozwiązanie spełniające jego wszystkie wymagania. Poszukiwaliśmy otwartej przestrzeni z własnymi salami konferencyjnymi czy strefą relaksu, gdzie pracownicy będą mieli też dostęp do wszystkich dodatkowych udogodnień oferowanych społeczności. Rozwiązanie zaproponowane przez WeWork idealnie wpisało się w te wymagania. Brak kosztów związanych z aranżacją przestrzeni, to jeden z dodatkowych plusów wyboru biura serwisowanego. Natomiast dzięki naszej platformie, gwarantującej pełną transparentność, strony miały nieograniczony wgląd w proces transakcji przez cały czas jej trwania. Pozwoliło to sfinalizować ją w niespotykanym dotąd czasie 2 tygodni – stwierdza Mateusz Piotrowicz z ShareSpace.

Rosnące zainteresowanie przestrzeniami serwisowanymi obserwowane w 2018 pokazuje, że nawet międzynarodowe korporacje coraz częściej chcą korzystać z elastycznych miejsc pracy, które sprzyjają współdziałaniu zapewniając przy tym swobodę szybkiego zwiększania i zmniejszania skali działalności.

- Realizacja dynamicznie zmieniających się potrzeb najemców oraz kompleksowy zakres wsparcia są dla Cushman & Wakefield podstawą do obsługi najbardziej wymagających Klientów, a takim z pewnością jest PayU. Zawarta w 2017 roku strategiczna umowa partnerska pomiędzy Cushman & Wakefield, a ShareSpace była początkiem rewolucji, którą możemy obecnie obserwować na rynku przestrzeni biurowych. Wieloletnie doświadczenie Cushman & Wakefield na rynku nieruchomości komercyjnych w połączeniu z technologią oferowaną przez ShareSpace umożliwia jeszcze precyzyjniejsze odpowiadanie na potrzeby najemców, gwarantując im niedostępną dotychczas elastyczność operacyjną przy równoczesnym skróceniu czasu trwania procesu najmu
– dodaje Piotr Capiga, Associate w dziale powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.

- Korzystając z naszego doświadczenia i wiedzy, mogliśmy dostarczyć PayU najwyższej jakości usługi w zakresie poszukiwania nowej, kreatywnej przestrzeni. Jest nam również niezmiernie miło, że zaufała nam tak renomowana firma jaką jest PayU i mogliśmy uczestniczyć w transakcji na taką skalę. Uważamy, że ta transakcja może być kamieniem milowym dla międzynarodowych korporacji decydujących się na rozwiązania coworkingowe,  –  mówi Robert Chmielewski, współzałożyciel ShareSpace

WeWork Krucza znajduje się w ścisłym centrum Warszawy i oferuje różnorodne plany członkowskie.

PayU jest liderem płatności internetowych w Polsce i na wielu innych rynkach na świecie. Dostarcza prosty w integracji i wygodny w użytkowaniu system płatności, który ułatwia dokonywanie zakupów przez Internet. Podstawą działalności PayU jest łączenie potrzeb firm sprzedających produkty i usługi z zachowaniami zakupowymi i płatniczymi konsumentów. Zakres usług płatniczych oferowanych przez PayU obejmuje m.in. płatności jednym kliknięciem, płatności mobilne w aplikacji sklepu, całkowicie online-owe raty, odroczone płatności, płatności odnawialne, portfele elektroniczne takie jak Google Pay, Apple Pay, Visa Checkout, MaterPass, a także BLIK. PayU odpowiada za obszar technologii finansowych spółki Naspers Ltd.

Więcej o PayU: www.payu.com; www.payu.pl

O Cushman & Wakefield
Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości komercyjnych. Wspiera najemców i właścicieli nieruchomości w realizacji ich planów biznesowych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości oraz zatrudnia 48 tysięcy pracowników w ok. 400 biurach i 70 krajach na całym świecie. W 2017 roku jej przychody wyniosły 6,9 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji na stronie www.cushmanwakefield.pl oraz na Twitterze: @CushWakeCE

WeWork dostarcza członkom swojej społeczności na całym świecie przestrzeń i dodatkowe usługi zarówno stacjonarne, jak i online. Od startupów, poprzez freelancerów, małe i średnie przedsiębiorstwa, aż do firm z listy Fortune 500. Naszą społeczność łączy chęć tworzenia czegoś znaczącego, zarówno w godzinach pracy, jak i po niej, bycia częścią czegoś większego niż tylko organizacji. Założony w Nowym Jorku przez Adama Neumanna i Miguela McKelevyego WeWork jest prywatną firmą z ponad 5000 pracowników.
Śledź nas używając nazwy @WeWork na Twitterze, Instagramie i Facebooku lub odwiedź naszą stronę www: http://www.wework.com

ShareSpace jest pierwszą platformą end-to-end łączącą firmy z operatorami elastycznej przestrzeni biurowej. ShareSpace dostarcza unikalnych na globalną skalę rozwiązań technologicznych, które skracają proces wynajmu o ponad 80%, oszczędzając niepotrzebnych kosztów i administracji.

Dzięki ShareSpace znajdziesz swoje perfekcyjne biuro, umówisz się na oglądanie przestrzeni i podpiszesz umowę najmu nie ruszając się zza swojego biurka. Dzięki innowacyjnej technologii ShareSpace stanowi zespół najlepszych doradców na rynku nieruchomości komercyjnych, którzy pomogą Ci na każdym etapie wynajmu od wyszukiwania poprzez negocjacje ceny aż do podpisania umowy.
Więcej o ShareSpace: https://www.sharespace.pl/

Załączniki

Piotr Capiga
Notatka prasowa ShareSpace x PayU 18.12.pdf
Press release SahreSpace x PayU 18.12.pdf

Kontakt dla mediów