Cushman & Wakefield nawiązuje współpracę z Fifth Wall z branży PropTech

Cushman & Wakefield nawiązuje współpracę z Fifth Wall z branży PropTech

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) poinformowała dziś o nawiązaniu strategicznej współpracy z Fifth Wall, firmą venture capital, której głównym obszarem działalności są rozwiązania technologiczne dla branży nieruchomości na całym świecie.

Fifth Wall łączy innowacyjne technologie przeznaczone dla środowiska zbudowanego i wiodących podmiotów branżowych ze wszystkich sektorów nieruchomości. Drugi fundusz Fifth Wall, który zgromadził dotychczas kapitał o wartości 503 mln USD, jest jednym z największych funduszy nieruchomościowych i ponad dwukrotnie przekroczył wielkość pierwotnego funduszu, którego kapitał w maju 2017 roku zamknął się na poziomie 212 mln USD.

- Podejmujemy wszelkie działania w celu nawiązywania współpracy z wybranymi organizacjami, które pomagają nam tworzyć rozwiązania technologiczne kolejnej generacji z myślą o naszych klientach, współpracownikach i środowisku zbudowanym - powiedział Brett White, Prezes Wykonawczy i Dyrektor Generalny firmy Cushman & Wakefield. – Jesteśmy przekonani, że firma Fifth Wall to doskonały partner i doradca, a pracując razem zapewnimy klientom Cushman & Wakefield dostęp do najbardziej innowacyjnych rozwiązań technologicznych w naszej branży.

- Fifth Wall dostrzega ogromne korzyści wynikające z naszego wyjątkowego modelu funduszu, który staje się scentralizowaną platformą dla największych firm nieruchomościowych świata, umożliwiającą im wymianę informacji i dostęp do nowych technologii, które usprawniają prowadzenie działalności - powiedział Brendan Wallace, Współzałożyciel i Partner Zarządzający Fifth Wall. - Współpraca z nowatorskimi i dynamicznie rozwijającymi się firmami nieruchomościowymi takimi jak Cushman & Wakefield umożliwia nam ocenę nowych i rewolucyjnych technologii w naszej branży oraz ograniczenie ryzyka naszych inwestycji dzięki budowaniu z nimi strategicznego partnerstwa.

Strategia firmy Cushman & Wakefield w zakresie wdrażania nowych technologii w sektorze nieruchomości (PropTech) polega na nawiązywaniu strategicznej współpracy w ramach jej globalnej platformy z różnego rodzaju organizacjami, w tym m.in. MetaProp NYC, Plug and Play i 1871. Cushman & Wakefield niedawno rozpoczęła współpracę z dziedzinie technologii z takimi innowacyjnymi firmami jak Saltmine i Reonomy.

- Współpraca z firmami z branży PropTech pozwala nam zwiększyć efektywność działania, dzięki czemu dotrzymujemy kroku rozwojowi technologii, które rewolucjonizują nasz sektor - powiedział Adam Stanley, Dyrektor ds. Informatyki i Główny Dyrektor ds. Cyfryzacji, Cushman & Wakefield. - Korzystając z rozwiązań technologicznych naszych partnerów, jesteśmy w stanie w dalszym ciągu zapewniać naszym klientom i innym podmiotom największą wartość. Fifth Wall to silny i wpływowy partner, który zapewni nam wsparcie w realizacji naszej strategii i w dalszym rozwoju branży”.

O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rzecz najemców i właścicieli nieruchomości komercyjnych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudnia ok. 51 tysięcy pracowników w 400 biurach i 70 krajach na całym świecie. W 2018 roku jej przychody wyniosły 8,2 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.cushmanwakefield.pl lub na Twitterze: @CushWakeCE

O Fifth Wall

Fifth Wall jest największą na świecie firmą venture capital z branży PropTech. Zarządza obecnie kapitałem o łącznej wartości 1 mld USD zgromadzonym w trzech funduszach. Fifth Wall łączy największych w świecie właścicieli i operatorów nieruchomości z przedsiębiorstwami technologicznymi, które kształtują przyszłość środowiska fizycznego. Wśród strategicznych komandytariuszy wspierających Fifth Wall na całym świecie są takie firmy jak British Land, CBRE, Cushman & Wakefield, D.R. Horton, Equity Residential, Gecina, GLP, Hines, Host Hotels & Resorts, Hudson Pacific Properties, Lennar, Lowe’s Home Improvement, Macerich, Marriott International, MERLIN Properties, MetLife Investment Management, Mitsubishi Estate, News Corp, Prologis, PulteGroup, SEGRO, Starwood Capital, Related Companies, Toll Brothers i inne. Są one największymi potencjalnymi klientami i partnerami w zakresie globalnego środowiska zbudowanego, umożliwiającymi realizację przełomowych inwestycji i współpracę z najbardziej obiecującymi firmami na rynku nieruchomości handlowych, mieszkaniowych, wielorodzinnych, komercyjnych, przemysłowych, hotelowych i innych. Dodatkowe informacje o firmie Fifth Wall, jej partnerach i portfolio można uzyskać na stronie: www.fifthwall.vc.

Załączniki

Informacja prasowa_Cushman & Wakefield nawiązuje współpracę z Fifth Wall z branży PropTech.pdf
Press release_Cushman & Wakefield Announces PropTech Partnership with Fifth Wall.pdf
Cushman & Wakefield_logo

Kontakt dla mediów