WeWork, następny przystanek – Central Point

WeWork, następny przystanek – Central Point

WeWork, największy na świecie operator elastycznych i nowoczesnych powierzchni biurowych, kontynuuje rozwój swojej działalności operacyjnej w Polsce. Firma wynajęła 5 500 mkw. powierzchni w nowej, szóstej lokalizacji w Warszawie, którą został budynek Central Point. Zakończenie budowy inwestycji belgijskiego dewelopera IMMOBEL planowane jest na połowę 2021 roku. WeWork w transakcji najmu reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Niezmiennie od 2010 roku celem firmy WeWork jest zapewnienie przedsiębiorcom elastycznych i doskonale zaprojektowanych współdzielonych przestrzeni biurowych, zapewniających domową i twórczą atmosferę, która ułatwia networking. Członkowie „Społeczności We” w każdej z lokalizacji mają zagwarantowany bezpłatny i nieograniczony dostęp do usług i  materiałów biurowych, świeżo parzonej kawy oraz wsparcie community managera. Biura WeWork oferują także dodatkowe udogodnienia, takie jak stoły bilardowe, strefy relaksu i różnego rodzaju zajęcia lifestylowe, m.in. sesje jogi czy dni wellness. Każdy z członków ma dostęp do 485 lokalizacji WeWork przez 24 godziny, siedem dni w tygodniu w 28 krajach na całym świecie. Przestrzenie biurowe w WeWork zostały zaprojektowane w taki sposób, aby niezależnie od wielkości zespołu (od 20 do 250 osób), a także typu najemcy (od freelancerów po duże firmy, które stanowią obecnie 40% członków sieci WeWork), każdy pracował w komfortowych warunkach. WeWork posiada obecnie sieć 466 tys. użytkowników na całym świecie i prowadzi działalność w 105 miastach na świecie.

Społeczność WeWork w Polsce stale się powiększa, a elastyczne przestrzenie biurowe zyskują coraz większe zainteresowanie wśród firm każdej wielkości. Jesteśmy niezmiernie dumni mogąc poinformować o podpisaniu umowy na wynajem powierzchni w Central Point Warsaw. Obok niedawno otwartego biura w Hotelu Europejskim oraz w Mennica Legacy Tower, którego oficjalny debiut planujemy na wrzesień, będzie to już szósta i jedna z najbardziej strategicznych lokalizacji WeWork w Warszawie - mówi Piotr Łagowski, Head of Growth w WeWork - Poza wizjonerskim designem o jej atrakcyjności stanowi przede wszystkim idealne położenie - to jedyny punkt, w którym krzyżują się dwie linie metra, w samym sercu biznesowego zagłębia miasta. Usytuowanie w tak perspektywicznej okolicy zagwarantuje członkom WeWork szybki i wygodny dostęp do dowolnej części stolicy. Dodatkowo bliskość innych naszych lokalizacji, na ul. Grzybowskiej czy Kruczej, ułatwi najemcom integrację z całą społecznością - dodaje.

- Bardzo się cieszymy, że kolejną lokalizacją w Warszawie wybraną przez WeWork jest ponownie projekt realizowany przez Immobel. Po sukcesie pierwszej lokalizacji WeWork w biurowcu CEDET, który był jednocześnie projektem inauguracyjnym WeWork w Polsce, jesteśmy przekonani, że elastyczne biura realizowane przez WeWork w Central Point będą cieszyły się niemniejszym powodzeniem. Jako deweloper dostrzegamy duże korzyści dla pozostałych najemców naszych budynków wynikające z możliwości płynących z obecności powierzchni biurowej typu flex, która daje najemcom możliwość elastycznego zarządzania ekspansją lub potrzebami na dodatkową powierzchnię biurową wynikającą z krótkookresowych działań projektowych – powiedział Jacek Wachowicz, Prezes Zarządu IMMOBEL Polska.

W procesie poszukiwania i wyboru nowej lokalizacji firmę WeWork reprezentowali Richard Aboo, Head of Office Agency CEE, Mikołaj Niemczycki, Associate, Coworking Clients Manager oraz Anna Szmelak, Młodszy Negocjator, Dział Powierzchni Biurowych, Cushman & Wakefield.

- Bazując na wcześniejszych doświadczeniach i bardzo dobrych warunkach najmu, WeWork zdecydował się kontynuować współpracę z belgijskim deweloperem IMMOBEL i po wynajęciu biura w budynku CeDeT, dziś możemy ogłosić  podpisanie umowy w biurowcu Central Point. To kolejny etap intensywnego rozwoju firmy na polskim rynku, który rozpoczął się w ubiegłym roku zabezpieczeniem powierzchni biurowej w pięciu warszawskich lokalizacjach. Skala prowadzonych działań operacyjnych przez WeWork jest znaczącym impulsem dla rozwoju całego sektora elastycznych powierzchni biurowych. Dziękujemy za dotychczasowe zaufanie i wierzymy w dalszy rozwój firmy w naszym regionie – powiedział Mikołaj Niemczycki, Associate, Coworking Clients Manager w dziale powierzchni biurowych Cushman & Wakefield.

Central Point to jedna z najbardziej prominentnych inwestycji realizowanych aktualnie w Warszawie. Warszawski projekt docelowo zaoferuje nieco ponad 19 000 mkw. powierzchni, w której 18 000 mkw. zajmie część biurowa, a 1 100 mkw. część handlowa. Budynek powstaje w biznesowym sercu stolicy, w doskonale skomunikowanej lokalizacji tuż przy skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, w pobliżu licznych przystanków autobusowych i tramwajowych, a także stacji przesiadkowej łączącej I i II linię metra – Metro Świętokrzyska. Central Point zlokalizowany jest w odległości będącej w zasięgu krótkiego spaceru do kolejowego Dworca Centralnego. Budynek został zaprojektowany przy współpracy Biura Projektowego Kazimierski i Ryba oraz amerykańskiej firmy Arquitectonica. Cechami wyróżniającymi 21-piętrowy biurowiec będzie z pewnością szklana fasada, dedykowane wejście z poziomu linii metra oraz sześć ekologicznych, szybkich wind. Central Point to nie tylko idealne miejsce do pracy, to także doskonała lokalizacja do spędzania wolnego czasu. W pobliżu biurowca znajduje się budynek PASTY oraz liczne punkty gastronomiczne i ośrodki kulturalne. W zaledwie kilka minut spacerem można znaleźć się w Ogrodach Saskich, przy Pałacu Kultury i Nauki czy na Placu Grzybowskim. 

O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rzecz najemców i właścicieli nieruchomości komercyjnych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudnia ok. 51 tysięcy pracowników w 400 biurach i 70 krajach na całym świecie. W 2018 roku jej przychody wyniosły 8,2 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.cushmanwakefield.pl lub na Twitterze: @CushWakeCE

O WeWork

WeWork oferuje swoim członkom na całym świecie elastyczne przestrzenie biurowe oraz unikalną możliwość uczestnictwa w życiu globalnej społeczności wspierającej networking i wymianę doświadczeń. Oferta obejmuje również usługi wirtualne w ramach zrzeszającej wszystkich użytkowników aplikacji mobilnej. Społeczność WeWork tworzą zarówno startupy i freelancerzy, jak i małe przedsiębiorstwa oraz firmy z listy Fortune 500. Wszystkich jej członków łączy cel, jakim jest tworzenie efektywnych i kreatywnych warunków pracy oraz budowanie wspólnoty, która wzajemnie się inspiruje i motywuje.

WeWork powstał w 2010 roku w Nowym Jorku. Obecnie zatrudnia ponad 11 tys. pracowników i działa w 485 lokalizacjach na całym świecie.

Załączniki

Central Point_Warszawa day.jpg
Richard Aboo
Anna Szmelak.jpg
Jacek Wachowicz.jpg
Piotr Łagowski, Head of Growth, WeWork.JPG
Central Point_Warsaw.jpg
press release_WeWork’s next stop Central Point.pdf
informacja prasowa_WeWork, następny przystanek – Central Point.pdf

Kontakt dla mediów