cargo-partner spedycja sp. z o.o. rozwija działalność na Śląsku

cargo-partner spedycja sp. z o.o. rozwija działalność na Śląsku

W związku z przeniesieniem oddziału na Śląsku z Mikołowa do Żor, firma cargo-partner spedycja sp. z o.o., świadcząca usługi w zakresie logistyki i transportu, wynajęła prawie 7 tys. mkw. powierzchni biurowo-magazynowej w Panattoni Parku w Żorach. cargo-partner spedycja będzie pierwszym najemcą w tej lokalizacji. Za transakcję odpowiedzialni byli Maciej Szczepański oraz Konrad Jacewicz z międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

cargo-partner to międzynarodowy dostawca rozwiązań informatyczno-logistycznych z główną siedzibą w Austrii, od 1998 roku obecny także w Polsce. Firma oferuje klientom usługi zintegrowanej logistyki oraz transportu towarów z wykorzystaniem różnych kanałów, w tym: transport lotniczy, morski, kolejowy i drogowy, obejmujące rozwiązania specjalistyczne, takie jak przewóz w temperaturze kontrolowanej, ładunków ponadgabarytowych i inne dostosowane do specyfiki każdej branży. Prowadzi również kompleksową sieć magazynów w Europie, Azji Południowo-Wschodniej, subkontynencie indyjskim i w USA.

- Relokacja cargo-partner spedycja do nowego obiektu, który będzie zlokalizowany przy DK81 oraz niecałe 7 km od wjazdu na autostradę A1 znacznie usprawni ich procesy logistyczne. Nowa lokalizacja najemcy stwarza dogodne warunki dostarczania towarów do południowych sąsiadów Polski, a także obsługi rynku Górnego Śląska – mówi Konrad Jacewicz, Associate, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield.

Panattoni Park Żory to dwie hale magazynowe o łącznej powierzchni ponad 80 000 m kw., zlokalizowane niedaleko granicy czeskiej oraz autostrady A1 poniżej węzła Sośnica. Obiekt przystosowany będzie do magazynowania oraz lekkiej produkcji, a po zakończeniu, budynki spełnią najwyższe standardy ekologiczne i energetyczne, m.in. BREEAM.

Szukasz magazynu na wynajem lub potrzebujesz pomocy w obliczeniu wysokości pomocy publicznej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej? Wejdź na industrial.pl

 

O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rzecz najemców i właścicieli nieruchomości komercyjnych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudnia ok. 51 tysięcy pracowników w 400 biurach i 70 krajach na całym świecie. W 2018 roku jej przychody wyniosły 8,2 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.cushmanwakefield.pl lub na Twitterze: @CushWakeCE

Załączniki

Panattoni Park Żory (fot. Panattoni Europe).jpg
Maciej Szczepański
Konrad Jacewicz
Informacja prasowa_cargo-partner spedycja sp. z o.o. rozwija działalność na Śląsku.pdf
Press release_cargo-partner spedycja sp. z o.o. expands operations in Silesia.pdf

Kontakt dla mediów