Cushman & Wakefield z nowym specjalistą od rynków kapitałowych na Bliskim Wschodzie

Cushman & Wakefield z nowym specjalistą od rynków kapitałowych na Bliskim Wschodzie
  • Hassan Farran dołącza do Cushman & Wakefield z firmy Savills obejmując funkcję Partnera

Hassan Farran został Partnerem w londyńskim biurze międzynarodowej firmie doradczej Cushman & Wakefield, obejmując jednocześnie stanowisko dyrektora sekcji bliskowschodniej w dziale rynków kapitałowych w regionie EMEA.

Hassan Farran dołącza do Cushman & Wakefield z firmy Savills, w której w okresie ostatnich ośmiu lat odgrywał kluczową rolę w biurach firmy w Londynie i Dubaju w angażowaniu specjalistów ds. inwestycji międzynarodowych w prace Rady Współpracy Zatoki Perskiej oraz zarządzaniu zespołami doradzającymi przy transakcjach na rzecz klientów na Bliskim Wschodzie. Wcześniej pracował w firmie Bena Properties w Syrii, w której świadczył usługi doradcze w zakresie struktur finansowania inwestycji nieruchomościowych.

Hassan jest Norwegiem z bogatym doświadczeniem w zakresie doradzania inwestorom z Bliskiego Wschodu. W ostatnim czasie doradzał między innymi bankowi Rasmala Investment Bank Limited przy zakupie obiektu DuPont w holenderskim kompleksie Leiden Bio Science Park. Uczestniczył także jako doradca w transakcjach nabycia biurowca MM25 w Rotterdamie przez rodzinę ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz zakupu budynków New Cobham House i Regis House w Londynie przez kolejnego inwestora pochodzącego z ZEA.

Jan-Willem Bastijn, dyrektor działu rynków kapitałowych w regionie EMEA, Cushman & Wakefield, powiedział: „Obserwujemy w Europie wzrost liczby inwestorów z Bliskiego Wschodu, w tym potencjalnych debiutantów na tym rynku, zainteresowanych inwestowaniem w odpowiednie aktywa. Hassan ma udokumentowane doświadczenie w znajdowaniu okazji inwestycyjnych i bardzo się cieszymy, że dołącza do naszego zespołu”.

Hassan Farran, Partner, dyrektor sekcji bliskowschodniej, dział rynków kapitałowych w regionie EMEA, Cushman & Wakefield, powiedział: „Z uwagi na zmieniającą się sytuację ekonomiczną w Europie ponownie rośnie znaczenie kapitału bliskowschodniego w sektorze nieruchomości. Chcemy być postrzegani jako lider na międzynarodowych rynkach. Cieszę się, że będę mógł pogłębiać relacje z naszymi obecnymi i przyszłymi klientami oraz zaoferować kulturę współpracy i dogłębną znajomość sektora, z których słynie firma Cushman & Wakefied”.

W 2018 roku firma Cushman & Wakefield uczestniczyła w regionie EMEA w transakcjach o łącznej wartości ponad 34 mld USD dotyczących nieruchomości o całkowitej powierzchni blisko 11 mln mkw.

O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rzecz najemców i właścicieli nieruchomości komercyjnych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudnia ok. 51 tysięcy pracowników w 400 biurach i 70 krajach na całym świecie. W 2018 roku jej przychody wyniosły 8,2 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.cushmanwakefield.pl lub na Twitterze: @CushWakeCE

Załączniki

Hassan Farran
Informacja prasowa_Cushman & Wakefield z nowym specjalistą od rynków kapitałowych na Bliskim Wschodz
Press release_Cushman & Wakefield Appoints Middle East Capital Markets Specialist.pdf

Kontakt dla mediów