Cushman & Wakefield będzie zarządzał należącym do firmy Logicor portfelem nieruchomości logistycznych o pow. 1,7 mln m kw. w Europie Środkowo-Wschodniej

Cushman & Wakefield będzie zarządzał należącym do firmy Logicor portfelem nieruchomości logistycznych o pow. 1,7 mln m kw. w Europie Środkowo-Wschodniej
  • W skład portfela wchodzi 47 nieruchomości logistycznych na terenie Polski, Węgier, Rumunii, Czech i Słowacji

Logicor powierzył międzynarodowej firmie doradczej Cushman & Wakefield zarządzanie swoim portfelem obejmującym nieruchomości logistyczne o łącznej powierzchni ponad 1,7 mln m kw. w kilkudziesięciu lokalizacjach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

W skład portfela nieruchomości, którym będzie zarządzał dział Asset Services EMEA firmy Cushman & Wakefield, wchodzi 47 parków logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej należących do spółki Logicor i przez nią zarządzanych. Są to obiekty położone w strategicznych lokalizacjach, w pobliżu ruchliwych szlaków handlowych w Polsce, Rumunii, Czechach oraz na Węgrzech i Słowacji.

Portfel obejmuje 33 parki logistyczne o powierzchni blisko 1,3 mln m kw. w Polsce, zlokalizowane w okolicach Warszawy, w regionie Polski Centralnej, Wrocławia, Śląska, Krakowa, Rzeszowa i Poznania. Kolejne osiem parków logistycznych (175,6 tys. m kw.) znajduje się na Węgrzech, cztery (159 tys. m kw.) w Rumunii, jeden (64,1 tys. m kw.) w Czechach oraz jeden (26 tys. m kw.) na Słowacji.

Za obsługę portfela firmy Logicor będzie odpowiedzialna Zuzanna Paciorkiewicz, Dyrektor Operacyjny działu Asset Services Polska w firmie Cushman & Wakefield, która będzie nadzorować pracę zespołów w Warszawie, Budapeszcie, Pradze i Bukareszcie oraz pracowników w terenie.

Zuzanna Paciorkiewicz, Account Lead, Dyrektor Asset Services Polska, Cushman & Wakefield, powiedziała: „Logicor dysponuje jedną z największych, własnych sieci nieruchomości logistycznych w Europie i jesteśmy bardzo dumni z tego, że powierzono nam zarządzanie jego znaczną częścią w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Po przejęciu zarządzania tym portfelem łączny wolumen nieruchomości, którymi zarządzamy w Polsce, wzrósł do 3,2 mln m kw. To sprawia, że jesteśmy największą firmą świadczącą usługi zarządzania nieruchomościami w kraju pod względem ilości powierzchni”.

Po przejęciu tego portfela dział Asset Services EMEA firmy Cushman & Wakefield, który świadczy usługi zarządzania nieruchomościami w imieniu klientów korporacyjnych, instytucjonalnych i prywatnych w regionie EMEA, zarządza obecnie nieruchomościami komercyjnymi o powierzchni ok. 30 mln m kw. w 14 krajach.

Tina Reuter, Współdyrektor działu Asset Services w regionie EMEA, Cushman & Wakefield, powiedziała: “W ramach platformy Asset Services, oferującej wartość dodaną, koncentrujemy się na usprawnianiu działalności operacyjnej, wprowadzaniu innowacji i umożliwianiu inwestorom osiągania doskonałych wyników. Cieszymy się, że będziemy współpracować z firmą Logicor, zapewniając aktywne i zaawansowane usługi zarządzania na rzecz jej międzynarodowego portfela nieruchomości logistycznych”.

O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rzecz najemców i właścicieli nieruchomości komercyjnych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudnia ok. 51 tysięcy pracowników w 400 biurach i 70 krajach na całym świecie. W 2018 roku jej przychody wyniosły 8,2 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.cushmanwakefield.pl lub na Twitterze: @CushWakeCE

O Logicor

Logicor jest jednym z największych właścicieli i zarządców nowoczesnych obiektów logistycznych i dystrybucyjnych w Europie. Zgodnie z danymi na dzień 30 czerwca 2019 roku, w skład portfela należącego do Logicor wchodzi 620 wysokiej jakości nieruchomości oferujących ok. 13,7 mln m kw. powierzchni najmu na kluczowych europejskich rynkach logistycznych. Siedziba firmy Logicor znajduje się w Londynie i Luksemburgu.

www.logicor.eu

Załączniki

Zuzanna Paciorkiewicz
Tina Reuter
informacja prasowa_ Cushman & Wakefield zarządza portfelem należącym do Logicor.pdf
press release_Logicor appoints Cushman Wakefield.pdf
LOGICOR GLIWICE II
LOGICOR GLIWICE II _2

Kontakt dla mediów