Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield wprowadza dla klientów w Polsce program edukacyjny pod nazwą C&W ASSET LAB

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield wprowadza dla klientów w Polsce program edukacyjny pod nazwą C&W ASSET LAB

C&W ASSET LAB to warsztaty i spotkania tematyczne, podczas których poruszane są najważniejsze zagadnienia współczesnego rynku nieruchomości komercyjnych. Program został przygotowany z myślą o klientach, którzy na co dzień stawiają czoła wyzwaniom związanym ze zmianami obserwowanymi na rynku nieruchomości komercyjnych.

Rozwiązania, które oferuje Cushman & Wakefield w ramach usług zarządzania nieruchomościami są oparte na bieżącej analizie lokalnych oraz międzynarodowych trendów i pozwalają na wypracowanie szytych na miarę, efektywnych modeli operacyjnych, które mają istotny wpływ na optymalizację portfeli nieruchomości klientów.

„Baczna obserwacja nastrojów oraz koniunktury były dla nas motywacją do stworzenia projektu, który łączy w sobie formułę warsztatów, spotkań eksperckich, analizę case study, a także networking. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, opracowaliśmy wyjątkowy program edukacyjny, który pozwoli im zrozumieć nowe trendy i zachowania konsumentów obserwowanie w ostatnim czasie na polskim rynku” – powiedziała dr Zuzanna Paciorkiewicz, MRICS, Dyrektor działu Asset Services, Cushman & Wakefield.

Pierwszy warsztat w ramach programu C&W ASSET LAB odbędzie się w dniu 02.12.2019 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Temat pierwszego spotkania, dotyczy wyzwań branży powierzchni handlowych w odniesieniu do płynności finansowej najemców i jest to: „Dynamika rynku nieruchomości handlowych”. Wśród zaproszonych ekspertów pojawi się Sławomir Lisiecki reprezentujący kancelarię Argon Legal.

„Kompetentny zarządca nieruchomości odpowiedzialny za strategię centrum handlowego, biurowca, magazynu czy hotelu, powinien mieć na uwadze optymalizację kosztów związanych z funkcjonowaniem obiektu i planować konkretne działania operacyjne w perspektywie zarówno krótko-, jak i długoterminowej. Z jednej strony – powinien brać pod uwagę termin obowiązywania umów najmu, które podpisywane są z reguły na okres kilku lat, z drugiej – skupiać się na działaniach tu i teraz, wykazując elastyczność wobec pojawiających się nowych trendów, rosnących oczekiwań konsumentów oraz postępujących zmian. W ramach C&W ASSET LAB chcemy dzielić się naszym doświadczeniem i wiedzą oraz wskazywać naszym klientom najbardziej efektywne rozwiązania i narzędzia. Jestem przekonana, że ten nowy projekt, który idealnie wpisuje się w komplementarność naszej oferty, będzie stanowił dla naszych klientów unikalną wartość dodaną” – podkreśla Joanna Kłusek, Partner, Retail Asset Services w Cushman & Wakefield.

C&W ASSET LAB | AGENDA SPOTKANIA W DNIU 02.12.2019 R.

  1. Dynamika rynku nieruchomości handlowych
  2. Analiza kondycji branży retail i trendów na nią wpływających
  3. „Przedpole” upadłości – „syndromy” po stronie najemcy
  4. Co robić, gdy nasz najemca znajduje się w upadłości / restrukturyzacji
  5. Odzyskanie należności / odzyskanie lokalu
  6. Studia przypadków - polskie i zagraniczne
  7. „Winter is coming” – jak przygotować portfolio na czasy recesji
  8. Najlepsze praktyki z perspektywy zarządcy

Asset LaB_pl.jpg

SŁAWOMIR LISIECKI | ARGON LEGAL

Sławomir Lisiecki zapewnia pomoc klientom z branży nieruchomościowej (deweloperom, funduszom oraz wykonawcom zaangażowanym w projekty handlowe / biurowe / magazynowe), w szczególności w zakresie transakcji nabycia-sprzedaży, umów najmu, kwestii inwestycyjnych oraz budowlanych, a także finansowania. Sławomir wspiera klientów od 2003 roku. Przed założeniem Argon Legal pracował w PwC (departament podatkowy), CMS Cameron McKenna oraz Clifford Chance (departament nieruchomościowy).

JOANNA KŁUSEK | CUSHMAN & WAKEFIELD

Joanna dołączyła do Zespołu Cushman & Wakefield w 2015 roku, obejmując stanowisko Dyrektora w dziale Zarządzania Nieruchomościami Handlowymi. Odpowiada za portfolio centrów handlowych o łącznej powierzchni ok. 375 000 mkw. GLA. Joanna posiada tytuł CCIM oraz ponad 11 lat doświadczenia zawodowego w branży nieruchomości komercyjnych, w trakcie, którego miała okazję pracować na portfelach składających się zarówno z regularnych centrów handlowych jak również retail parków, obiektów typu „convenience”, jak również outletów. Przed dołączeniem do Cushman & Wakefield zajmowała stanowisko Dyrektora ds. Inwestycji i Rozwoju w BOIG The Blue Ocean Investment Group.

PAWEŁ ROWICKI | CUSHMAN & WAKEFIELD

Przez ostatnie 15 lat Paweł zdobywał doświadczenie w globalnych korporacjach. Od 11 lat zarządza zespołami, budując i restrukturyzując departamenty, jak i całe linie biznesowe, z zachowaniem metodologii LEAN oraz kluczowych metod zarządzania ryzykiem operacyjnym. Paweł posiada bogate doświadczenie w metodach budżetowania, prognozowania kosztów, jak również dużych projektach rekrutacyjnych i migracji globalnych, złożonych procesów. Posiadł również praktyczną wiedzę z zakresu wdrażania i prowadzenia szkoleń, systemów rozwojowych i coachingowych dla pracowników, jak i technik motywacyjnych, stosując je w codziennym zarządzaniu biznesem.       

 

ARGON LEGAL

Argon Legal specjalizuje się w obsłudze projektów komercyjnych. Obecnie wspiera klientów przy komercjalizacji, sporach i bieżącej obsłudze dotyczących 23 lokalizacji, wynajmując pół miliona metrów kwadratowych GLA (ponad 1000 umów najmu). Argon Legal jest partnerem Polskiej Rady Centrów Handlowych, polskiego oddziału stowarzyszenia International Facility Managment Asscociation (IFMA) oraz Polskiej Rady Facility Management. Prawnicy aktywnie działają w najważniejszych organizacjach, takich jak INSOL Europe (międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające ekspertów zajmujących się restrukturyzacjami i upadłościami), Krajowa Izba Doradców Restrukturyzacyjnych, International Business Law Consortium – międzynarodowa sieć kancelarii prawnych.

O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rzecz najemców i właścicieli nieruchomości komercyjnych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudnia ok. 51 tysięcy pracowników w 400 biurach i 70 krajach na całym świecie. W 2018 roku jej przychody wyniosły 8,2 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.cushmanwakefield.pl lub na Twitterze: @CushWakeCE

Załączniki

Joanna Kłusek_CW.JPG
Sławomir Lisiecki.jpg
Paweł Rowicki.jpg
Zuzanna Paciorkiewicz
Asset LaB_pl.jpg
Asset LaB_pl.jpg
pr_Global real estate services firm Cushman & Wakefield launches a workshop program C&W ASSET LAB fo
ip_Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield wprowadza dla klientów w Polsce program edukacy

Kontakt dla mediów