Cushman & Wakefield stawia na zaufanie i elastyczność

Cushman & Wakefield stawia na zaufanie i elastyczność

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield wprowadziła dla swoich pracowników w Polsce elastyczny model pracy, który pozwala na swobodne, odpowiedzialne zarządzanie czasem i osiągnięcie równowagi między życiem prywatnym a pracą. 

- Zawsze staramy się wykorzystywać najbardziej innowacyjne rozwiązania dostępne na rynku pracy i oferować jak najlepsze benefity. Zależy nam na zdrowiu i dobrym samopoczuciu naszych pracowników. Stopniowo wdrażamy programy mające na celu poprawę jakości naszego życia i pracy. Dzięki takim inicjatywom jak Wellbeing@Work, Move4Life, możliwość pracy zdalnej, czy praca w elastycznym wymiarze czasu, tworzymy atrakcyjne i przyjazne środowisko pracy, które rozumie zróżnicowane potrzeby swoich pracowników. Poprzez nasze inicjatywy chcemy kształtować i rozwijać naszą świadomość na temat istoty zdrowia fizycznego i psychicznego. Staramy się wspierać pracowników będących na różnym etapie życia, począwszy od studentów, młodych rodziców, czasem osoby poważnie i przewlekle chore a kończąc na osobach, które w swoich rodzinach opiekują się seniorami. Te benefity pozwalają nam również uzyskiwać przewagę konkurencyjną w walce o najlepsze talenty na rynku pracy – podkreśliła Kinga Bloch, Partner, Dyrektor ds. personalnych, Cushman & Wakefield.

Decyzja o wprowadzeniu elastycznego modelu pracy oraz pracy zdalnej została podjęta na podstawie rozmów z kandydatami oraz wyników ankiety zaangażowania pracowników przeprowadzanych regularnie w Cushman & Wakefield. Aż 80% z nich uważało elastyczne zatrudnienie za jeden z najbardziej istotnych z ich punktu widzenia benefitów. Ta potrzeba niemal pokrywa się z wynikami badań globalnych i rynkowych, według których 70% pracowników, którzy mają możliwość korzystania z pracy zdalnej, świadomie korzysta z tej możliwości.

Elastyczny model pracy i praca zdalna przynosi wiele korzyści

W elastycznym modelu pracy, każdy z nas może dostosować godziny pracy do swoich indywidualnych potrzeb oraz produktywności. Możliwość korzystania z takiego rozwiązania pozwala również na zachowanie równowagi między życiem prywatnym a zawodowym, co zwiększa osobistą satysfakcję pracowników.

Dzięki ograniczeniu emisji dwutlenku węgla do atmosfery w związku z mniejszą liczbą przejazdów do i z miejsca pracy, osiągamy dodatkową korzyść, która ma pozytywny wpływ na środowisko. Mniej przejazdów oznacza także oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Zaufanie to fundament funkcjonowania firmy. Pracodawca wprowadzając elastyczny model pracy podkreśla, że sukcesem powodzenia takiego wdrożenia jest bez wątpienia zaufanie i partnerskie relacje między bezpośrednim przełożonym a jego zespołem. Pracownicy obdarzeni zaufaniem pracodawcy i swojego szefa są bardziej zaangażowani w działalność firmy i osiągają znacznie lepsze wyniki. Dodatkowo, rotacja pracowników w przedsiębiorstwie maleje, a stres związany z porannymi spóźnieniami przechodzi do lamusa.

Użyte zdjęcie pochodzi ze strony unsplush.com.

O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rzecz najemców i właścicieli nieruchomości komercyjnych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudnia ok. 51 tysięcy pracowników w 400 biurach i 70 krajach na całym świecie. W 2018 roku jej przychody wyniosły 8,2 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.cushmanwakefield.pl lub na Twitterze: @CushWakeCE

Załączniki

Kinga Bloch
praca elastyczna - źródło Unsplush
informacja prasowa_Cushman & Wakefield stawia na zaufanie i elastyczność.pdf
press release_Cushman & Wakefield fosters trust and flexibility.pdf

Kontakt dla mediów