Symfonia organowa otworzyła trzeci cykl koncertów „Moc klasyki” w warszawskim biurowcu FOCUS

Symfonia organowa otworzyła trzeci cykl koncertów „Moc klasyki” w warszawskim biurowcu FOCUS

1 grudnia 2019 roku w budynku FOCUS, zarządzanego przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield odbył się koncert muzyki klasycznej, którego głównym bohaterem były majestatyczne i monumentalne organy. Klasyka repertuaru organowego wybrzmiała w ramach wydarzenia z cyklu „Moc klasyki”, które zainaugurował utwór Johanna Sebastiana Bacha – „Toccata i fuga d-moll (BWV 565)” zaprezentowany w odmienionej wersji – na organy i orkiestrę symfoniczną. Głównym punktem wieczoru była „III Symfonia” Camille Saint-Saënsa zwana „organową”.

Wydarzenie muzyczne „Symfonia organowa” poprowadził dyrygent Michał Klauza we współpracy z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie, do której w finale dołączył Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Chór Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

„III Symfonia”, będąca najważniejszym elementem programu, jest nie tylko jednym z fundamentalnych utworów francuskiego kompozytora Camille Saint-Saënsa, ale także niezwykle istotnym w całym repertuarze symfonicznym późnego romantyzmu. „III Symfonia” dostarcza słuchaczom wielu różnych emocji, które budują nastrój dla majestatycznego finału, w którym najważniejszą rolę odgrywają organy.

Głównym zamysłem organizatorów wydarzenia było połączenie muzyki organowej z architekturą biurowca FOCUS. W tym celu w budynku umieszczono organy, zwane „królem instrumentów”, na których partie muzyczne wykonywał prof. Roman Perucki. Zbudowano również prospekt organowy, który dzięki użyciu iluminacji świetlnych wprawił publiczność w zdumienie. 

Budynek FOCUS zlokalizowany jest przy Al. Armii Ludowej 26 w Warszawie, w dzielnicy Śródmieście, tuż przy Trasie Łazienkowskiej i w okolicach Pola Mokotowskiego. W jego niewielkiej odległości znajduje się stacja metra Pole Mokotowskie, linia tramwajowa oraz liczne przystanki autobusowe. Na 12 kondygnacjach nadziemnych najemcy mogą skorzystać z nowoczesnego biura klasy A o łącznej powierzchni 32 000 mkw. Natomiast na trzech podziemnych piętrach znajdują się miejsca parkingowe dla ok. 400 aut. Projektantem budynku jest pracownia APA Kuryłowicz & Associates.

O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rzecz najemców i właścicieli nieruchomości komercyjnych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudnia ok. 51 tysięcy pracowników w 400 biurach i 70 krajach na całym świecie. W 2018 roku jej przychody wyniosły 8,2 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.cushmanwakefield.pl lub na Twitterze: @CushWakeCE

Załączniki

informacja prasowa_Moc Klasyki w biurowcu FOCUS.pdf
FOCUS Moc Klasyki.png
press release_The Organ Symphony opens the third series of “Power of Classics” at FOCUS in Warsaw.pd

Kontakt dla mediów