Polska edycja Women’s Integrated Network w Cushman & Wakefield

Polska edycja Women’s Integrated Network  w Cushman & Wakefield

6 lutego 2020 r. odbyło się pierwsze, inauguracyjne spotkanie w ramach polskiej edycji programu Women’s Integrated Network (WIN) przeznaczonego dla pracowników międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield. Ta autorska inicjatywa została stworzona po to, aby rozwijać i wspierać młode talenty na wczesnym etapie ich kariery, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet. Oprócz możliwości rozwijania sieci kontaktów wewnątrz organizacji i poza nią, uczestnicy programu mogą także liczyć na wsparcie mentorskie i udział w programach edukacyjnych, które pozwalają zdobywać fachową wiedzę i przyczyniają się do szybszego rozwoju zawodowego. 

Jesteśmy firmą, dla której różnorodność jest jedną z kluczowych wartości i ważną częścią naszej kultury korporacyjnej. Chcemy tę różnorodność pielęgnować i podnosić świadomość naszych pracowników, ponieważ to właśnie dzięki różnorodności jesteśmy wartościową społecznością. WIN jest inicjatywą wprowadzaną obecnie w biurach Cushman & Wakefield na całym świecie. Cieszę się, że jako przedstawicielka WIN w Polsce, będę mogła dzielić się swoim doświadczeniem i aktywnie działać na rzecz rozwoju pracowników, w szczególności kobiet, które stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie – mówi Anna Górska-Kwiatkowska, Partner, szefowa działu reprezentacji właścicieli nieruchomości biurowych w Cushman & Wakefield, liderka polskiej edycji WIN.

Podczas pierwszego, inauguracyjnego spotkania edukacyjno-networkingowego, które miało miejsce 6 lutego w warszawskim biurze Cushman & Wakefield, odbyły się inspirujące wykłady – o budowaniu marki osobistej oraz o odwadze liderów w biznesie. Wydarzenie uświetniły dwie znakomite mówczynie motywacyjne. Pierwszy z wymienionych tematów poruszyła Joanna Malinowska-Parzydło, która zawodowo zajmuje się wspieraniem ludzi i firm w zarządzaniu kapitałem osobistym oraz kapitałem reputacji w oparciu o autorską koncepcję marki osobistej. O odwadze w biznesie (i nie tylko) mówiła Joanna Chmura, realizująca na co dzień projekty szkoleniowe oraz coachingowe w Polsce, Holandii i Danii. Jest pierwszym w Polsce certyfikowanym facylitatorem The Daring Way™ oraz Rising Strong™ a od stycznia 2017, jako jedyna w Europie, w odpowiedzi na zaproszenie od samej Brené Brown należy do jej zespołu 15 międzynarodowych facylitatorów Brave Leaders Inc. 

Już teraz myślimy o kolejnych inicjatywach i przedsięwzięciach w ramach WIN. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się stworzyć platformę edukacyjną i wdrożyć atrakcyjne programy rozwojowe dla kobiet w Cushman & Wakefield – podsumowuje Anna Górska-Kwiatkowska. 

W 2020 roku w ramach WIN, we współpracy z Kingmakers, zostanie wdrożony również wewnętrzny program mentoringowy, w ramach którego liderzy Cushman & Wakefield będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. W rolę mentorów wcielą się liderzy: Krzysztof Misiak, Zuzanna Paciorkiewicz, Anna Górska-Kwiatkowska, Paweł Rowicki, Beata Kokeli, Mira Kantor-Pikus oraz Ian Scattergood, a lista ta jeszcze nie jest zamknięta.

Inicjatywa WIN idealnie wpisuje się w lokalną strategię firmy w obszarze talentów. Cushman & Wakefield chce #poprostu i #poludzku oferować przyjazne środowisko pracy oparte na holistycznym podejściu do pracownika, z uwzględnieniem jego rozwoju, zdrowia i dobrego samopoczucia.

Każdy z nas jest inny, każdy z nas ma swoje talenty, doświadczenia i perspektywy. Organizacje, które decydują się na budowanie swojej strategii rozwoju biznesu z uwzględnieniem tak ważnego filaru, jakim jest różnorodność, w perspektywie długofalowej zyskują przewagę konkurencyjną. Mając tego świadomość, nasza firma zdecydowała się na wdrożenie inicjatywy Women’s Integrated Network, do której przewrotnie zdecydowaliśmy się zaprosić także mężczyzn. Celem tego projektu jest zbudowanie społeczności, której członkowie oddolnie będą gotowi czasem zatrzymać się w codziennym biegu, podjąć rozmowy o ważnych dla nas tematach, dzielić doświadczeniami, wspierać w rozwoju – mówi Kinga Bloch, partner, dyrektor HR, Cushman & Wakefield.

O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rzecz najemców i właścicieli nieruchomości komercyjnych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudnia ok. 51 tysięcy pracowników w 400 biurach i 70 krajach na całym świecie. W 2018 roku jej przychody wyniosły 8,2 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.cushmanwakefield.pl lub na Twitterze: @CushWakeCE

Załączniki

image00007.jpeg
IMG_0019.jpg
WIN_relacja_z_wydarzenia.pdf

Kontakt dla mediów