Najbardziej rozpoznawalny mokotowski biurowiec w nowej odsłonie

Najbardziej rozpoznawalny mokotowski biurowiec w nowej odsłonie

Horizon, znany wcześniej jako Horizon Plaza, kompleks biurowy klasy A zlokalizowany w warszawskiej dzielnicy Mokotów – Służewiec, przechodzi obecnie złożony proces rebrandingu, za przeprowadzenie którego odpowiedzialna jest międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Właściciel nieruchomości firma Union Investment zdecydowała się na zmianę nazwy, identyfikacji wizualnej inwestycji, wprowadzenie nowego systemu oznakowania przestrzennego w częściach wspólnych oraz prezentację nowego showroomu. Wiosną 2020 roku wokół budynku i w jego pobliżu pojawi się więcej zieleni, nowe udogodnienia dla najemców oraz nowe elementy małej architektury.

Drugie życie starszych budynków

Warszawski rynek biurowy rozwija się niezwykle dynamicznie. Na mapie stolicy powstają nowe projekty, inwestorzy są bardziej aktywni, a najemcy podnoszą swoje wymagania wobec właścicieli i zarządców nieruchomości. Rosnąca konkurencja wymusza na właścicielach starszych budynków wprowadzenie zmian i dostosowanie się do obecnych standardów.

Przygotowanie nowej koncepcji wizualnej i strategii rebrandingu dla kompleksu Horizon jest wieloetapowym i złożonym procesem. Prace rozpoczęliśmy od przeprowadzenia szczegółowej analizy potrzeb najemców, potencjału inwestycji, lokalizacji, otoczenia oraz jej dotychczasowego wizerunku. Na bazie zebranych danych w ramach usługi zintegrowanego marketingu nieruchomości, przygotowałam spójną strategię marketingową mającą na celu repozycjonowanie Horizonu na warszawskim rynku biurowym. Planowane zmiany znacznie poprawią percepcję obiektu wśród potencjalnych najemców oraz pozwolą na podniesienie standardu pracy i komfortu użytkowników. Na korzyść wdrożenia tej strategii przemawia również fakt, że najemcy coraz chętniej decydują się na przeprowadzkę w rejon Mokotowa-Służewca, który w ostatnim czasie przechodzi metamorfozę i zmienia się z typowo biurowej lokalizacji w tętniące życiem miejsce do spędzania wolnego czasu – powiedziała Małgorzata Frąckiewicz, Property Marketing Manager, Dział Powierzchni Biurowych, Cushman & Wakefield.

W pierwszym, zakończonym już etapie rebrandingu na poziomie marketingowym, budynek Horizon Plaza zyskał nową nazwę, logo oraz materiały wspierające proces wynajmu (broszury, prezentacje). Obecnie trwa etap wdrażania strategii wewnątrz oraz na budynku. W częściach wspólnych, garażach, oraz na zewnątrz pojawią się nowe elementy oznakowania przestrzennego. Showroom, który powstał w celu zaprezentowania potencjalnym najemcom pełnych możliwości aranżacyjnych typowego piętra, przeniesiono z 10 poziomu na czwarty, a następnie całkowicie przebudowano. 

Co przyciąga najemców do Służewca?

Najemcy dostrzegają potencjał tej lokalizacji m.in. ze względu na możliwość szybkiego dojazdu do lotniska. Nie bez znaczenia jest również bliskość Galerii Mokotów oraz stale wdrażane, nowe rozwiązania komunikacyjne, które zwiększają płynność ruchu samochodowego oraz usprawniają poruszanie się po okolicznych drogach. W okolicy znajduje się też wiele stacji Veturilo oraz sieć ścieżek rowerowych dla osób preferujących ekologiczne środki lokomocji.

Służewiec jest atrakcyjny dla najemców ze względu na stawki czynszów. Korzystne warunki finansowe zachęcają do wynajmu. Kilkuletnie kompleksy, dzięki odświeżeniu wizerunku czy wprowadzeniu nowych elementów w przestrzeni publicznej, mają większe szanse na pozyskanie najemców – powiedziała Anna Górska-Kwiatkowska, Partner, Dział Reprezentacji Wynajmujących, Dział Powierzchni Biurowych, Cushman & Wakefield.

O Horizon

Horizon jest kompleksem biurowym klasy A posiadającym certyfikat BREEAM na poziomie Very Good. Został oddany do użytku w czerwcu 2009 roku. Inwestycja oferująca 35 000 mkw. biur znajduje się przy ulicy Domaniewskiej 39A, 10 min. drogi samochodem do lotniska Okęcie i 15 min. do centrum Warszawy. Kompleks zawdzięcza swój ciekawy wygląd pracowni JSK Architekci. Parking podziemny może pomieścić blisko 600 samochodów, a dodatkowe udogodnienia dla najemców to m.in. punkty handlowe i usługowe na parterze budynku, prysznice dla rowerzystów, dobrze doświetlone pomieszczenia, duże, otwierane okna oraz nowoczesny system zarządzania budynkiem (BMS). Horizon jest nieruchomością niemieckiego Union Investment Real Estate GmbH.

O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rzecz najemców i właścicieli nieruchomości komercyjnych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudnia ok. 53 tysiące pracowników w 400 biurach i 60 krajach na całym świecie. W 2019 roku jej przychody wyniosły 8,8 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.cushmanwakefield.com lub na Twitterze: @CushWakeCE

Załączniki

Horizon_Logo_Wizualizacja.jpg
Horizon_Logo_Wizualizacja2.jpg
Rebranding_Horizon_Plaza_v2.pdf

Kontakt dla mediów