Capgemini w biurowcu CZ Office Park w Lublinie

Capgemini w biurowcu CZ Office Park w Lublinie

Capgemini, światowy lider w dziedzinie doradztwa, usług technologicznych i transformacji cyfrowej, wynajął prawie 900 mkw. powierzchni w lubelskim CZ Office Park. W transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Grupa Capgemini to międzynarodowa firma zatrudniająca ponad 270 tys. osób na całym świecie. W Polsce ma swoje oddziały w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Opolu oraz Lublinie. Firma specjalizuje się we wdrażaniu cyfrowych innowacji dla biznesu oraz w rozwiązaniach z zastosowaniem automatyzacji i robotyzacji, sztucznej inteligencji, transferu danych i procesów w chmurze.

Firma Cushman & Wakefield reprezentowała najemcę w negocjacjach oraz uzgodnieniach warunków najmu.

Wysoka atrakcyjność Lublina pod względem dostępu do wykwalifikowanych pracowników w połączeniu z dostępnością budynków biurowych klasy A przyciąga w ostatnim czasie wiele firm z sektora Nowoczesnych Usług dla Biznesu. Niewątpliwie największym wydarzeniem w 2019 roku na lokalnym rynku było otwarcie nowego oddziału przez firmę Capgemini. Jestem przekonany, że CZ Office Park zaspokoi oczekiwania najemcy i jego pracowników co do  efektywnego i komfortowego miejsca pracy – mówi Michał Grabowiecki, Negotiator, Cushman & Wakefield.                                    

W Lublinie Capgemini otworzyło dział wsparcia technicznego dla klientów z obszaru Cloud Infrastructure Services. Firma rozpoczęła swoją działalność w mieście w pierwszym kwartale 2019 roku, a obecnie, w związku z szybkim wzrostem zatrudnienia, przeniosła się do biura o powierzchni 888,63 mkw., gdzie znalazło się 129 stanowisk pracy.

Capgemini to miejsce nie tylko dla specjalistów i osób z doświadczeniem, ale również dobry pierwszy krok w stronę rozwoju kariery w IT. Do naszego biura w Lublinie dołączyło sporo pracowników z wykształceniem humanistycznym, którzy jednak chcieli zmienić swoją ścieżkę kariery. Szukaliśmy miejsca, w którym wszyscy nasi pracownicy będą czuli się dobrze oraz takiego, które zapewni nam odpowiedni poziom bezpieczeństwa – mówi Tomasz Trzaska, menadżer lubelskiego oddziału Capgemini.       

Capgemini przeniosło się do CZ Office Park A, które mieści się na terenie dawnej zajezdni MPK w Lublinie. CZ Office Park to jak dotąd największy planowany kompleks biurowo-usługowy w Lublinie. Obecnie do użytku oddane są dwa biurowce: CZ Office Park A oraz pierwsza część budynku CZ Office Park 4U. Na przełomie roku planowane jest dostarczenie kolejnego obiektu będącego częścią kompleksu. Inwestycja składa się z dwóch etapów i charakteryzuje się najwyższym standardem jakości, wynikającym z zaprojektowanych rozwiązań konstrukcyjnych, technologicznych oraz materiałowych.  Docelowo CZ Office Park zaoferuje około 80 000 mkw. powierzchni całkowitej, a zakończenie budowy planowane jest na 2025 rok – mówi Agnieszka Gułaś, Negotiator, Cushman & Wakefield.

O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rzecz najemców i właścicieli nieruchomości komercyjnych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudnia ok. 53 tysiące pracowników w 400 biurach i 60 krajach na całym świecie. W 2019 roku jej przychody wyniosły 8,8 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.cushmanwakefield.com lub na Twitterze: @CushWakeCE

Załączniki

Capgemini_w_Lublinie.pdf
CZ office park a

Kontakt dla mediów